Fundacja Recal w ramach programu „Wakacyjnych kampanii edukacji recyklingowej” zachęca do odzysku surowców wtórnych poprzez ich segregowanie i przekazywanie do ponownego przetworzenia.

Jak deklarują organizatorzy, lato sprzyja intensyfikacji tego typu działań edukacyjnych skierowanych zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do dorosłych. A puszka, zwłaszcza w okresie lata, jest bardzo popularnym opakowaniem do napojów.

W okresie wakacyjnym w ramach programu realizowane są projekty edukacyjne: „Czyste Plaże”, „Czyste Góry”, „Czyste Jeziora”. Kampania „Czyste Plaże” jest najstarszą z nich i obejmuje wybrzeże Bałtyku. Kontynuacją i rozszerzeniem Kampanii „Czyste Mazury” są „Czyste Jeziora”. Natomiast kampania „Czyste Góry” obejmuje tereny górskie znajdujące się na terenie całej Polski południowej, poczynając od Sudetów, aż po Bieszczady.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Warsztaty kierowane są do dzieci i młodzieży przebywających na wakacjach w zorganizowanych grupach i korzystająca z kempingów oraz pól namiotowych (np. kolonie i obozy letnie), gdyż nawyki segregacji odpadów należy wyrabiać już od dzieciństwa.

Podstawową formą edukacji dzieci i młodzieży są warsztaty edukacyjne łączące edukację z zabawą. Aktywny udział w warsztatach i proponowanych konkursach umożliwia zdobycie atrakcyjnych nagród, przy okazji zapoznając ich z podstawami selektywnej zbiórki odpadów.

W tym roku planowane jest przeprowadzenie co najmniej 300 warsztatów dla kolonistów. Przewiduje się uczestnictwo ok. 12-14 tys. dzieci i młodzieży. Kampanie wakacyjne są finansowane przez Fundację RECAL, Recan Organizację Odzysku Opakowań, Rekopol Organizację Odzysku Opakowań oraz samorządy terytorialne (Dziwnów, Gdynia, Jastarnia, Krokowa, Miasto Puck, Świnoujście, Władysławowo).

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj