Fundacja Recal w ramach programu „Wakacyjnych kampanii edukacji recyklingowej” zachęca do odzysku surowców wtórnych poprzez ich segregowanie i przekazywanie do ponownego przetworzenia.

Jak deklarują organizatorzy, lato sprzyja intensyfikacji tego typu działań edukacyjnych skierowanych zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do dorosłych. A puszka, zwłaszcza w okresie lata, jest bardzo popularnym opakowaniem do napojów.

W okresie wakacyjnym w ramach programu realizowane są projekty edukacyjne: „Czyste Plaże”, „Czyste Góry”, „Czyste Jeziora”. Kampania „Czyste Plaże” jest najstarszą z nich i obejmuje wybrzeże Bałtyku. Kontynuacją i rozszerzeniem Kampanii „Czyste Mazury” są „Czyste Jeziora”. Natomiast kampania „Czyste Góry” obejmuje tereny górskie znajdujące się na terenie całej Polski południowej, poczynając od Sudetów, aż po Bieszczady.

CCJ 300 x 250

Warsztaty kierowane są do dzieci i młodzieży przebywających na wakacjach w zorganizowanych grupach i korzystająca z kempingów oraz pól namiotowych (np. kolonie i obozy letnie), gdyż nawyki segregacji odpadów należy wyrabiać już od dzieciństwa.

Podstawową formą edukacji dzieci i młodzieży są warsztaty edukacyjne łączące edukację z zabawą. Aktywny udział w warsztatach i proponowanych konkursach umożliwia zdobycie atrakcyjnych nagród, przy okazji zapoznając ich z podstawami selektywnej zbiórki odpadów.

W tym roku planowane jest przeprowadzenie co najmniej 300 warsztatów dla kolonistów. Przewiduje się uczestnictwo ok. 12-14 tys. dzieci i młodzieży. Kampanie wakacyjne są finansowane przez Fundację RECAL, Recan Organizację Odzysku Opakowań, Rekopol Organizację Odzysku Opakowań oraz samorządy terytorialne (Dziwnów, Gdynia, Jastarnia, Krokowa, Miasto Puck, Świnoujście, Władysławowo).

Kolędownik 2018 696px
UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj