Firma IKEA poinformowała, że od 2017 roku planuje sprzedawać w swoich polskich sklepach panele fotowoltaiczne. Klienci będą mieli możliwość zakupu paneli słonecznych do domowego użytku wraz z ich montażem.

– W IKEA wierzymy, że każdy z nas ma bardzo duży wpływ na swoje otoczenie. Produkując zieloną energię możemy zadbać o nasze lepsze jutro. Żaden biznes, ani żadne społeczeństwo nie osiągnie długofalowego sukcesu, jeżeli zrównoważony rozwój będzie dostępny tylko dla nielicznych. Dlatego od przyszłego roku w ofercie każdego sklepu IKEA w Polsce znajdą się panele fotowoltaiczne wraz z usługą montażu. Będziemy pracować nad tym, by były one w takiej cenie, aby jak najwięcej ludzi mogło sobie na nie pozwolić. Cieszymy się, że już wkrótce ułatwimy Polakom wytwarzanie własnej, czystej energii w ich domach i pomożemy im znacząco obniżyć rachunki za prąd – powiedziała Anna Pawlak-Kuliga, Prezes IKEA w Polsce.

Panele fotowoltaiczne są już dostępne w sklepach IKEA w Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwajcarii. Polska jest kolejnym krajem, w którym zostaną one wprowadzone do oferty obok innych, przystępnych cenowo produktów zachęcających do bardziej zrównoważonego życia w domu. W 2015 roku IKEA w Polsce sprzedała około 2,7 mln sztuk produktów, które przyczyniają się do oszczędzania energii, lepszego gospodarowania odpadami, a także ograniczania zużycia wody. W ten sposób liczba sprzedanego asortymentu IKEA wzrosła o prawie 20 proc. w porównaniu do 2014 roku.

– Pokazaliśmy, że możemy osiągnąć ambitne cele i przyczynić się do rozwoju ekologicznych postaw oraz przyjaznych dla środowiska zachowań. Chcemy brać czynny udział w dyskusji publicznej o zrównoważonym rozwoju w biznesie i codziennym życiu każdego człowieka. Inwestycje w czystą energię to zdecydowany krok w walce ze zmianami klimatycznymi oraz szkodliwą emisją CO2 – dodała Anna Pawlak-Kuliga.

Czytaj więcej

Skomentuj