1 / 5

Na dziedzińcu Urzędu Miasta w Poznaniu przy placu Kolegiackim pojawiły się nowe meble oraz drzewa. W ten sposób stolica Wielkopolski chce lepiej wykorzystać należącą do urzędu przestrzeń i stworzyć dodatkowe miejsce odpoczynku w środku miasta.

– Na dziedzińcu robi się coraz ciekawiej. Już niebawem mieszkańcy i turyści znów będą mogli spędzić tu miło czas. Póki co montujemy ławki i zieleń, zniknął także szlaban przy wjeździe – poinformowała w środę Hanna Surma, Rzecznik Prasowy Miasta Poznania.

To nie pierwszy raz kiedy Urząd Miasta w Poznaniu udostępnia w tak atrakcyjny sposób swój dziedziniec mieszkańcom. Rekreacyjne meble i drzewa pojawiły się w tym miejscu także w sierpniu ubiegłego roku.

– Jestem przekonany, że to miejsce będzie przyciągać mieszkańców, a i turyści będą mogli posłuchać o tych budynkach i historii miasta w bardziej zrelaksowanej pozycji. Mam nadzieję, że to będzie takie miejsce spotkań urzędników z mieszkańcami Poznania. Cały czas dążymy do tego, by takich przestrzeni było więcej, byśmy mogli się spotykać i rozmawiać o tym, co wspólnie możemy zrobić dla miasta – mówił wówczas prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Zagospodarowanie placu z zeszłego roku było tylko tymczasowe. To, jak będzie się on prezentował po szykowanych zmianach można było podziwiać do tej pory wyłącznie na wizualizacji znajdującej się w ustawionej na dziedzińcu gablocie. Teraz jednak każdy może zobaczyć wprowadzone modyfikacje na żywo, odwiedzając poznański Urząd Miasta.

Czytaj więcej

Skomentuj