Zarząd Dzielnicy Ursus w Warszawie podpisał w czwartek umowę z wykonawcą na realizację dwóch projektów z budżetu partycypacyjnego: placu zabaw dla dorosłych oraz fitness parku. Ich budowa ma się zakończyć do 5 grudnia tego roku.

– Jeszcze w tym roku w Ursusie powstanie nowatorska strefa rekreacyjna dla dorosłych z placem zabaw w rozmiarze XXL oraz fitness parkiem. To nowość w Warszawie, mam nadzieję, że spotka się z entuzjazmem mieszkańców – zaznacza Urszula Kierzkowska, burmistrz dzielnicy Ursus.

Plac zabaw dla dorosłych oraz fitness park powstaną przy ul. Rakuszanki w Ursusie, na obszarze ponad 400 m2. Na terenie placu zabaw zostaną zrealizowane cztery urządzenia zabawowe, w ramach środków określonych w projekcie budżetu partycypacyjnego: huśtawka wieloosobowa,  duże krzesło z kółkami gimnastycznymi oraz zjazdem strażackim, siedzisko-palenisko z dwiema huśtawkami wahadłowymi oraz komoda z szufladami oraz zjeżdżalnią.

Czytaj także >>> W Warszawie powstanie plac zabaw przeznaczony dla… dorosłych

W przyszłości, w zależności od dostępności środków, jako realizacja poza budżetem partycypacyjnym być może uda się dostawić już zaprojektowane urządzenia: zjazd linowy – tyrolka, kłoda do siedzenia oraz trampolina, piaskownica modułowa i urządzenia siłowni plenerowej, wieloosobowa huśtawka wagowa.

Plac będzie oświetlony i ogólnodostępny, a na jego terenie w ramach programu „Milion drzew dla Warszawy” dzielnica posadzi trzydzieści sześć nowych drzew. Koszt inwestycji to niemal 300 tys. zł.

Czytaj więcej

Skomentuj