W ramach budżetu partycypacyjnego w Warszawie powstanie pierwszy plac zabaw stworzony przede wszystkim z myślą o dorosłych.

– Skakanie? Tańczenie? Bieganie? Rysowanie? Zawsze gdzieś po głowie chodziło mi stworzenie, zbudowanie placu zabaw, na którym mogliby bawić się dorośli. Chodziło mi o miejsce, gdzie każdy człowiek dorosły, któremu tak normalnie nie wypada wygłupiać się czy bawić na placach zabaw dla dzieci, mógłby sobie poskakać na trampolinie, poprzewracać się na dmuchanym czymś (wcale nie zamku!), pohuśtać się, pochodzić po różnych ruchomych elementach, pokręcić się na karuzeli, pozjeżdżać ze zjeżdżalni… a nawet pograć w kule (jak we Francji) czy mini golfa – mówi Areta Wasilewska-Gregorowicz – pomysłodawczyni placu zabaw dla dorosłych.

Teraz będzie to możliwe. Plac zabaw zaprojektowany z myślą o dorosłych pojawi się przy ul. Rakuszanki w Warszawie (dzielnica Ursus). Realizacja zdania „Budowa placu zabaw dla dorosłych”, wyłonionego w ramach budżetu partycypacyjnego, jest obecnie na etapie tworzenia dokumentacji kosztorysowo-projektowej.

Pomysł na park zabaw dla dorosłych, wypracowany wspólnie z wnioskodawcą projektu, zakłada że powstanie miejsce w rodzaju „king size”. Pojawią się więc tutaj urządzenia indywidualnie zaprojektowane, np. duże łóżko z przeplotnią, urządzenie w formie wielkiej komody, gigantyczne bujaki w formie wagi czy hamaki – wszystkie dostosowane do gabarytów dorosłych.

Jednocześnie, jak informuje Agnieszka Wall, rzecznik prasowy w dzielnicy Ursus – Chcielibyśmy, aby z placu zabaw mogły korzystać także dzieci. Urządzenia zostaną tak zaprojektowane, by były bezpieczne również dla najmłodszych.

Inwestycja zostanie certyfikowana w całości pod względem bezpieczeństwa. Planowany koszt przedsięwzięcia to 218.400 zł. Termin wykonania przedmiotowej dokumentacji to 25 maja br. W czerwcu włodarze dzielnicy planują ogłoszenie przetargu na realizację założenia. A jak dodaje pomysłodawczyni placu zabaw – możliwe, że już we wrześniu będzie można skorzystać z nowej przestrzeni do rekreacji.

Warto dodać, że placom zabaw zostanie poświęcone majowe wydanie miesięcznika „Zieleń Miejska”. W numerze pojawi się wywiad z Aretą Wasilewską-Gregorowicz, pomysłodawczynią pierwszego w Warszawie placu zabaw dla dorosłych.

Miejsce, w którym powstanie plac zabaw dla dorosłych w Warszawie
Miejsce, w którym powstanie plac zabaw dla dorosłych w Warszawie

Czytaj więcej

Skomentuj