1 / 81

Które miasto w Polsce ma najlepsze place zabaw dla dzieci? Obejrzyj nasze zestawienie i zagłosuj na swojego faworyta w specjalnej ankiecie! Uwaga! Dla zwycięskiego miasta przygotowaliśmy specjalną nagrodę – szczegóły w środku!

GLIWICE

Modernizacja w dzielnicy Wilcze Gardło

Miejski Zarząd Usług zagospodarował teren przy ul. Magnolii i Orchidei, dbając przy tym o to, żeby wykorzystać naturalne ukształtowanie przestrzeni i stworzyć atrakcyjne miejsce zarówno dla osób aktywnych, jak i dla tych, które szukają spokoju i odpoczynku. Przy alejce, która prowadzi od ul. Magnolii, stanęły dwa stoły do gry w szachy. Ta sama ścieżka wiedzie także do siłowni, składającej się z orbitreka, potrójnego twistera oraz stanowiska do ćwiczenia mięśni klatki piersiowej. Na placu zabaw ustawiono duże urządzenie zabawowe z drabinkami, zjeżdżalniami i miniścianką wspinaczkową. Zostało ono wyposażone w element dla dzieci niepełnosprawnych, którym jest specjalny podest ze stanowiskiem do gry w kółko i krzyżyk. Na placu zabaw dostępne są też kiwaki, piaskownica, karuzela i huśtawki. Skwer wraz z placem zabaw oraz siłownią zajmują powierzchnię 0,3 ha.

Koszt: 491 952 zł

IMG_7537

Street workout-park

Przy ul. Jasnej powstał street workout-park, czyli kolejne miejsce do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Miejsce to różni się jednak od tradycyjnej siłowni plenerowej, gdyż służy do trenowania kalisteniki. To metoda treningu siłowego opartego na ćwiczeniach z wykorzystaniem masy własnego ciała. Dlatego też przy ul. Jasnej pojawiły się drabinki i drążki do podciągania w różnych konfiguracjach i na rozmaitych wysokościach. Znalazło się również miejsce na ławeczkę do ćwiczeń mięśni brzucha. W tworzeniu koncepcji tego miejsca brały udział osoby z grupy Street Workout Gliwice. Powierzchnia placu to 120 m2.

Koszt: 76 801 zł

IMG_5730

OLSZTYN

Plac zabaw w centrum

Park Centralny to na nowo odkryta przestrzeń miejska, która przez całe lata była niedostępna i porośnięta chaszczami, skutecznie zniechęcającymi do odwiedzania tego terenu. Teraz znów obszar zachęca do odpoczynku lub rekreacji. Plac zabaw wyposażono m.in. w tzw. zestawy zabawowe, bujaki na sprężynie, huśtawki, piaskownicę, ściankę wspinaczkową oraz karuzele. Na terenie obiektu stanęło też pięć ławek.

Wykonawca: Dr Spil Polska

Koszt: ok. 173 000 zł

otwplaczabwPC291015 (11)

Plac zabaw w parku Podzamcze

W ubiegłym roku zakończono rewitalizację parku Podzamcze, która podkreśliła jego walory przyrodnicze, artystyczne oraz historyczne. W parku pojawił się także plac zabaw. Dzieci mogą korzystać m.in. z zestawów zabawowych przeznaczonych dla 6-12-latków i 3-6-latków, w tym z karuzeli, huśtawek typu ważka, kiwaków (konika i rycerza) oraz z piaskownicy. Powierzchnia placu zabaw to 588 m2.

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Budownictwa

Koszt: 350 000 zł

Czytaj więcej

Skomentuj