1 / 81

Które miasto w Polsce ma najlepsze place zabaw dla dzieci? Obejrzyj nasze zestawienie i zagłosuj na swojego faworyta w specjalnej ankiecie! Uwaga! Dla zwycięskiego miasta przygotowaliśmy specjalną nagrodę – szczegóły w środku!

SZCZECIN

Wielofunkcyjny park

W ramach zagospodarowania parku, położonego w dzielnicy Pogodno przy ul. 26 Kwietnia i ul. Twardowskiego, starano się stworzyć przestrzeń do czynnej i biernej rekreacji. Dla dzieci zbudowano więc plac zabaw z różnymi typami urządzeń, przystosowanymi do potrzeb użytkowników w zróżnicowanym wieku. Dla młodzieży i dorosłych przygotowano siłownię na świeżym powietrzu. Wyposażenie zostało dobrane w taki sposób, aby można było rozwijać różne partie mięśni. W parku powstał również tor przeszkód dla czworonogów. Agility to psia dyscyplina polegająca na tym, że pies zachęcany komendami przez swojego przewodnika musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej specjalny tor. Park zagospodarowano w latach 2013-2015.

Koszt całej inwestycji: 1 022 610 zł

Wykonawca placu do street-workoutu: Serwisport

Koszt urządzeń do street-workoutu: 48 403 zł

 park 26 kwietnia (1)

Aktywna przestrzeń dla dzieci

Na terenie parku ze Stawem Brodowskim, usytuowanego w granicach ulic: Wilczej, Rugiańskiej, Komuny Paryskiej i Tomaszowskiej, pojawił się plac zabaw dla dzieci, na którym zamontowano takie elementy, jak: acrobat – urządzenie sznurkowe służące do wspinania; piramida linowa; zjazd linowy; huśtawka typu gniazdo; bujaki na sprężynie oraz huśtawka krzyżowa.

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych Rusiecki

Koszt: ok. 120 000 zł

13

TORUŃ

Wiele możliwości

Plac zabaw „Piernikowe Miasteczko” otwarto w czerwcu 2015 r. po gruntownej modernizacji. To niezmiernie popularny plac zabaw z tryskającymi dyszami, polami do minigolfa i gry w szachy, instrumentami muzycznymi, huśtawkami, stołami do gry w piłkarzyki, a także z fabryką piasku dla najmłodszych.

Okazją do odnowy placu była edycja budżetu partycypacyjnego na 2014 r., dzięki czemu połączono i zrealizowano dwa projekty – modernizację całego obiektu i budowę wodnego placu zabaw. Oprócz montażu i wyremontowania urządzeń zabawowych, ułożono całkowicie nowe nawierzchnie na placu i ciągach pieszych. Nie zapomniano też o rodzicach, dla których przygotowano stoliki i ławki pod parasolami.

Wykonawca: Saternus Distribution

Koszt: 843 000 zł

wodny_pac_torun_4

W najstarszym parku

W Parku Miejskim w Toruniu, najstarszym w mieście i prawdopodobnie najstarszym w Polsce, rodzice z dziećmi najchętniej korzystają z dwóch kolorowych i bogato wyposażonych placów zabaw, które powstały na wysokości ul. Konopnickiej. Znajdują się na nich zjeżdżalnie, karuzele, piaskownice oraz różnego typu huśtawki i urządzenia do wspinania. Co ważne, oba place mają bezpieczne nawierzchnie. W parku zbudowano również wielofunkcyjne boisko sportowe oraz siłownię na świeżym powietrzu.

Wykonawca: Kamar

plac_zabaw_park_2

Czytaj więcej

Skomentuj