Które miasto w Polsce ma najlepsze place zabaw dla dzieci? Obejrzyj nasze zestawienie i zagłosuj na swojego faworyta w specjalnej ankiecie! Uwaga! Dla zwycięskiego miasta przygotowaliśmy specjalną nagrodę – szczegóły w środku!
SZCZECIN
Wielofunkcyjny park
W ramach zagospodarowania parku, położonego w dzielnicy Pogodno przy ul. 26 Kwietnia i ul. Twardowskiego, starano się stworzyć przestrzeń do czynnej i biernej rekreacji. Dla dzieci zbudowano więc plac zabaw z różnymi typami urządzeń, przystosowanymi do potrzeb użytkowników w zróżnicowanym wieku. Dla młodzieży i dorosłych przygotowano siłownię na świeżym powietrzu. Wyposażenie zostało dobrane w taki sposób, aby można było rozwijać różne partie mięśni. W parku powstał również tor przeszkód dla czworonogów. Agility to psia dyscyplina polegająca na tym, że pies zachęcany komendami przez swojego przewodnika musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej specjalny tor. Park zagospodarowano w latach 2013-2015.
Koszt całej inwestycji: 1 022 610 zł
Wykonawca placu do street-workoutu: Serwisport
Koszt urządzeń do street-workoutu: 48 403 zł
Aktywna przestrzeń dla dzieci
Na terenie parku ze Stawem Brodowskim, usytuowanego w granicach ulic: Wilczej, Rugiańskiej, Komuny Paryskiej i Tomaszowskiej, pojawił się plac zabaw dla dzieci, na którym zamontowano takie elementy, jak: acrobat – urządzenie sznurkowe służące do wspinania; piramida linowa; zjazd linowy; huśtawka typu gniazdo; bujaki na sprężynie oraz huśtawka krzyżowa.
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych Rusiecki
Koszt: ok. 120 000 zł
TORUŃ
Wiele możliwości
Plac zabaw „Piernikowe Miasteczko” otwarto w czerwcu 2015 r. po gruntownej modernizacji. To niezmiernie popularny plac zabaw z tryskającymi dyszami, polami do minigolfa i gry w szachy, instrumentami muzycznymi, huśtawkami, stołami do gry w piłkarzyki, a także z fabryką piasku dla najmłodszych.
Okazją do odnowy placu była edycja budżetu partycypacyjnego na 2014 r., dzięki czemu połączono i zrealizowano dwa projekty – modernizację całego obiektu i budowę wodnego placu zabaw. Oprócz montażu i wyremontowania urządzeń zabawowych, ułożono całkowicie nowe nawierzchnie na placu i ciągach pieszych. Nie zapomniano też o rodzicach, dla których przygotowano stoliki i ławki pod parasolami.
Wykonawca: Saternus Distribution
Koszt: 843 000 zł
W najstarszym parku
W Parku Miejskim w Toruniu, najstarszym w mieście i prawdopodobnie najstarszym w Polsce, rodzice z dziećmi najchętniej korzystają z dwóch kolorowych i bogato wyposażonych placów zabaw, które powstały na wysokości ul. Konopnickiej. Znajdują się na nich zjeżdżalnie, karuzele, piaskownice oraz różnego typu huśtawki i urządzenia do wspinania. Co ważne, oba place mają bezpieczne nawierzchnie. W parku zbudowano również wielofunkcyjne boisko sportowe oraz siłownię na świeżym powietrzu.
Wykonawca: Kamar