1 / 81

Które miasto w Polsce ma najlepsze place zabaw dla dzieci? Obejrzyj nasze zestawienie i zagłosuj na swojego faworyta w specjalnej ankiecie! Uwaga! Dla zwycięskiego miasta przygotowaliśmy specjalną nagrodę – szczegóły w środku!

WŁOCŁAWEK

Na bulwarach

Mocną stroną włocławskiego placu zabaw jest jego piękne położenie. Plac wyposażono w 11 urządzeń zabawowych, takich jak pajęczyna linowa, kiwaki – auto i zestaw poczwórny „Morsy”, zestawy zabawowe „Sfinks” oraz „Pionier”, kolorowy domek, most ruchomy, huśtawka ważka, ścianka wspinaczkowa oraz duży statek. Urządzenia zabawowe są rozlokowane wśród zieleni. Tartanowa nawierzchnia sprawia, iż zabawy są bezpiecznie, nawet przy nieco gorszej pogodzie. Wokół placu zabaw, a także pomiędzy urządzeniami zabawowymi ustawiono wiele ławek dla rodziców i opiekunów oraz stojaki dla rowerów.

Wykonawca: Drogtom

Koszt: ok. 700 000 zł

Koszt utrzymania: ok. 5000 zł/rok

DSC_0402

WROCŁAW

Wioska Hobbitów

W ramach wieloletniego planu inwestycyjnego na osiedlu Grabiszyn przebudowano plac zabaw na skwerze przy placu Pereca. Powstała przestrzeń nawiązująca do wioski Hobbitów – ukształtowano niewielkie, malownicze pagórki, porośnięte trawą i drzewami. Plac zabaw podzielono na trzy strefy. Pierwszą z nich przeznaczono dla najmłodszych i wyposażono w dużą piaskownicę z zestawem do różnych aktywności, ręcznie rzeźbione bujaki oraz szeroką zjeżdżalnię umiejscowioną na pagórku i prowadząca wprost do piaskownicy. Druga strefa dedykowana jest starszych dzieci i zawiera zestaw zabawowy w kształcie domku Hobbita, trampoliny terenowe oraz huśtawki. Trzecia strefa to obszar zabaw sprawnościowych z zestawem zabawowo-wspinaczkowym, składającym się z labiryntu, pali do wspinania, pomostów, belki do balansowania, linowego trawersu, drabinek, sieci i lin.

Wykonawca: Park-M

Koszt: 702 tys. zł

Pereca2

Plac sportów miejskich

W ramach budżetu obywatelskiego udało się stworzyć plac sportów miejskich. Taka przestrzeń powstała na terenie Wzgórza Andersa. Dokumentacja projektowa oraz roboty budowlane w trakcie realizacji inwestycji były na bieżąco konsultowane z liderem zgłaszającym projekt – Klubem Sportowym Parkour Wrocław. W ramach inwestycji wyposażono plac w urządzenia sportowe: ściany betonowe, murki betonowe niskie, murki betonowe średnie i komplet murków betonowych o kształcie „2C”. Ponadto wykonano bezpieczną nawierzchnię poliuretanową, umieszczono tablicę z regulaminem, zamontowano dodatkowe ławki oraz pojemniki na śmieci, a także przygotowano teren wokół placu i założono trawniki. To pierwszy tego typu park we Wrocławiu.

Wykonawca: CELMAR

Koszt: 307 050 zł (projekt i realizacja)

Parkour Andersa - panoramiczne

Czytaj więcej

Skomentuj