Introwertyk, patrzący na życie przez pryzmat faktów oraz danych, to spokojny perfekcjonista. W życiu stawia na jakość. Wymaga tego zarówno od siebie, jak od i innych.

Introwertyzm, jako dominujący komponent zachowania, sprawia, że osoba o takim charakterze jest cicha, o spokojnej naturze. Cechują ją wyjątkowa cierpliwość, skrupulatność oraz perfekcjonizm. Stawia ona na jakość w podejściu do podejmowanych zadań i tego samego oczekuje od innych. Dotyczy to życia zarówno zawodowego, jak i prywatnego.

Jakość przede wszystkim

Duże skupienie na detalach oraz potrzeba gruntownego przygotowania do danego zagadnienia często powodują, że proces kreacji trwa dłużej niż w przypadku innych osób, a jego rezultat charakteryzuje się wyjątkowo wysoką jakością. Jest to spowodowane wrodzoną potrzebą do gromadzenia informacji. Każdy proces wymaga wiedzy do jego zamknięcia. Zapewnienie poprawnego zakończenia procesu jest zależne od ilości zebranej wiedzy oraz jej właściwego przetworzenia. Ten proces można idealnie zaobserwować podczas podejmowania przez taką osobę decyzji zakupowych.

W sytuacji, gdy analityczny introwertyk potrzebuje produktu, na temat którego nie posiada odpowiedniej wiedzy (np. pralka lub komputer), w krótkim czasie staje się ekspertem w danej dziedzinie. Zbiera informacje o wszelkich parametrach, które są dla niego istotne, porównuje konkretne produkty oraz oferty firm proponujących ten sam produkt, by w momencie podejmowania decyzji mieć maksymalną pewność co do...