Pojazdy z elektrycznym napędem
Agencja Rozwoju Regionalnego MARR z Mielca (woj. podkarpackie) ogłosiła wyniki przetargów na pojazdy z napędem elektrycznym.
Firma Velokraft z Zielonki zaprojektuje, zbuduje i dostarczy rower górski (MTB) z napędem elektrycznym za 54 900 zł brutto, a także prototypowy lekki pojazd osobowo-towarowy z napędem elektrycznym za 85 400 zł brutto.
Konsorcjum firm: MBC Zakład Elektroniki Profesjonalnej z Latchorzewia, Ekonapędy z Mysiadła, Venakon z Warszawy oraz Plastech z Warszawy zaprojektuje, wybuduje i dostarczy prototyp rowero-wózka z napędem elektrycznym za 85 tys. zł brutto oraz prototyp trzykołowego roweru z napędem elektrycznym za 90 tys. zł brutto. Instytut Elektrotechniki z Warszawy za 225 700 zł brutto zaprojektuje, wybuduje i dostarczy prototyp innowacyjnego lekkiego pojazdu z napędem elektrycznym.
Wszystkie projekty współfinansowane są z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 5.1 Dyfuzja Innowacji.
 
Pompy ciepła w Tychowie
Urząd Gminy Tychowo ogłosił wyniki przetargu na zaprojektowanie, wykonanie ogrzewania i przygotowanie c.w.u. przy użyciu pompy ciepła w budynku Świetlicy wiejskiej w miejscowości Dobrowo, na działce nr 171, obręb Dobrowo, gm. Tychowo.
Firma Clima Comfort z Grudziądza zaprojektuje i wykonana instalację ogrzewania podłogowego, dostarczy materiał oraz wykonana izolację przeciwwilgociową i cieplną, a także system grzewczy oraz wylewkę.
Firma ta dokona doboru i montażu pompy ciepła wraz z instalacją dolnego źródła dla potrzeb cieplnych nowo budowanego budynku świetlicy w Dobrowie. Pompa ciepła ma stanowić źródło ciepła do ogrzewania podłogowego oraz zapewnić przygotowanie c.w.u. na potrzeby świetlicy i szatni podczas rozgrywek sportowych, organizowanych sporadycznie kilka razy w miesiącu. Budynek jest obiektem wolnostojącym, niepodpiwniczonym, parterowym z nieużytkowym poddaszem. Dach stromy wielospadowy o konstrukcji ciesielskiej pokryty jest dachówką ceramiczną. Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej. Powierzchnia zabudowy wynosi 284,97 m2, powierzchnia użytkowa 218,75 m2, kubatura 712,30 m3, natomiast drogi i place utwardzone stanowią 409,36 m2.
Projekt jest współfinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, Działanie Odnowa i Rozwój Wsi. Wartość zamówienia oceniono na 99 613 zł brutto.
 
Termy Cieplickie
Roboty budowlane, wiertniczo-złożowe oraz badania hydrogeologiczne mające na celu przygotowanie do eksploatacji otworu geotermalnego dla potrzeb realizacji Projektu: Termy Cieplickie – Dolnośląskie Centrum Rekreacji Wodnej w Jeleniej Górze wykona firma Hydropolwiert z Wrocławia za ponad 4 mln 451 tys. zł brutto.
Projekt współfinansuje Unia Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, działanie 6.4 Inwestycje w produkty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym.