Tegoroczny Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment będzie się odbywał pod hasłem „Bogactwo idei dla środowiska”.

W ten sposób organizująca Kongres firma Abrys chce podkreślić, że wydarzenie dotyczy wszystkich najważniejszych aspektów ochrony środowiska i jest doskonałą okazją do tego, aby każdy przedsiębiorca, samorządowiec, naukowiec czy po prostu pasjonat ochrony środowiska mógł poszerzyć swoją wiedzę. Wydarzenie będzie miało miejsce 16-17 października podczas Targów POL-ECO-SYSTEM 2017 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Bogactwo idei dla środowiska

 W trakcie dwóch dni Kongresu odbędzie się kilka sesji obejmujących najważniejsze tematy ochrony środowiska: gospodarkę odpadami, gospodarkę wodno-ściekową, odnawialne źródła energii i innowacje dla gminy. ENVICON Environment to największe i najbardziej rozpoznawalne w kraju wydarzenie dotyczące branży ochrony środowiska. Jest to spotkanie, które od lat gromadzi ekspertów branży, przedstawicieli biznesu, firm komunalnych działających w tym obszarze czy organizacji branżowych.

To idealne miejsce, by posłuchać o najnowszych trendach, aktach prawnych i technologiach zarówno podczas prelekcji czy paneli dyskusyjnych, jak i w trakcie spotkań kuluarowych czy Gali wieńczącej pierwszy dzień wydarzenia.

Kongres podzielony jest na kilka sesji tematycznych, a ich podsumowanie stanowią panele dyskusyjne, podczas których eksperci będą wymieniać swoje opinie w często kontrowersyjnych kwestiach związanych z ochroną środowiska. Rozpoczynająca Kongres sesja inauguracyjna będzie obejmowała m.in. wystąpienie podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska, Mariusza Gajdy, podczas...