Pomiar wyników GOZ-u

Fundacja Ellen MacArthur uruchomiła Circulytics – nowe narzędzie, które zapewni przedsiębiorstwom możliwość pomiaru wyników gospodarki o obiegu zamkniętym. Dzięki Circulytics przedsiębiorstwa otrzymają raport z wynikami wraz z dostosowanymi spostrzeżeniami i komentarzami Fundacji Ellen MacArthur. Proces został zaprojektowany tak, aby umożliwić przedsiębiorstwom pełne wykorzystanie możliwości gospodarki o obiegu zamkniętym w celu generowania przychodów i planowania eliminowania odpadów, utrzymywania wysokiej jakości materiałów i produktów oraz tworzenia korzyści dla środowiska. Zapewni to kompleksowe śledzenie postępów firmy na podstawie kluczowych miar i zapewni niespotykaną dotąd jasność na temat wyników gospodarki o obiegu zamkniętym, otwierając nowe możliwości generowania wartości marki z kluczowymi interesariuszami. Firmy zdecydują, czy opublikują swoje wyniki.

Circulytics został już przetestowany przez grupę ponad 30 firm z sieci Fundacji Ellen MacArthur, w tym BASF, Brambles, Connected Energy, DS Smith, Enel, Essity, Granta Design, Hera Group, Ingka/IKEA, Lucart, Novo Nordisk, The Renewal Workshop, Royal BAM Group, Solvay, Sulapak, Tarkett, Teleplan i Unilever.

(www.circularonline.co.uk)

 

Australia w ogniu fotowoltaiki

Gdy świat reaguje na kryzys klimatyczny i przyspiesza inwestycje w energię słoneczną, przemysł wciąż walczy o zrównoważony rozwój. Nowy raport Grupy Arup na temat Australii analizuje, w jaki sposób kraj może zastosować zasady gospodarki o obiegu zamkniętym do obecnego i przyszłego zarządzania odpadami fotowoltaicznymi. W raporcie stwierdzono, że: „zawracanie...