Kawiarnia obywatelska we Włocławku

Wspólna debata na temat rewitalizacji śródmieścia, zbieranie opinii uczestników i dyskusja oraz budowanie relacji pomiędzy uczestnikami to główny cel kawiarenki obywatelskiej, która działa we Włocławku.

Kawiarnia obywatelska „Śródmieście Cafe” powstała w ramach projektu pn.: „Śródmieście na drodze do zmian – opracowanie narzędzi aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców centrum Włocławka”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 w konkursie dotacji pn.: „Modelowa Rewitalizacja Miast”.

Miejsce aktywności lokalnej

Jest to miejsce, gdzie każdy może przyjść i porozmawiać o rewitalizacji przy bezpłatnej kawie lub herbacie. Na ten cel zaadaptowano lokal użytkowy w kamienicy przy ul. 3 Maja 9 we Włocławku, w sercu obszaru rewitalizacji. Od samego początku miejsce to ma, cieszący się dużym zainteresowaniem mieszkańców, stały harmonogram spotkań i dyżurów pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Powiatowego Urzędu Pracy, prezydenta i jego zastępców, a w okresie rozliczenia podatkowego przedstawicieli Urzędu Skarbowego. Na przestrzeni lat 2017-2019 w kawiarni odbyło się ok. 225 spotkań, warsztatów, wystaw plastycznych, w części inicjowanych przez lokalnych twórców, oraz pogadanek tematycznych. Włączali się w nie przedstawiciele służb publicznych oraz wydarzeń cyklicznych, takich jak obchody Dnia Kobiet, Dnia Matki, Halloween czy Andrzejki. „Śródmieście Cafe” w zakresie aktywizacji społecznej oraz zawodowej współpracuje z instytucjami znajdującymi się i działającymi...