Ścieżki, place, promenady, które mają zachwycać przez cały rok, muszą mieć dominujące elementy przełamujące kolor zabudowy i otoczenia. Mogą to być modernistyczne elementy małej architektury, przykuwające uwagę klomby i kwietniki, lub… nawierzchnia wykonana z kostki w intrygującym, modnym kolorze lawy, czerwieni i barwach jesiennych liści. Zainspirowane naturą aranżacje emanują ciepłem i radością bez względu na porę roku.

Z pewnością każdemu miastu zależy na tym, aby infrastruktura zachwycała estetyką przez cały rok. Jednak przez wzgląd na zmianę aury i okres wegetacyjny roślin przestrzeń podkreślająca urok urbanistycznej zabudowy nie zawsze emanuje taką energią, jak chociażby wiosną czy latem. Aby miejska infrastruktura prezentowała się interesująco także jesienią i zimą, warto zdecydować się na nawierzchnie w odcieniach czerwieni oraz barw pokrewnych, z dodatkiem koloru pomarańczowego, brązowego i rdzawego.

Czerwony nie tylko dla odważnych

Czerwienie to kolory dominujące, które nie znoszą konkurencji. Myśląc o kostce brukowej w tych odcieniach, warto skorzystać z produktów, które są bardziej stonowane i charakteryzują się większą uniwersalnością, a jednocześnie pozwalają osiągnąć podobny efekt. Przykładami mogą być Polbruk Nostalite Prima w kolorze indiana, Polbruk Carmino czy Ideo w kolorze hawaii lub płyty Magna w rdzawo-czerwonym odcieniu korten. Jeśli miejska zabudowa wymaga bardziej stonowanego tła, kolor latte będzie idealny – jest nieco przygaszony, lecz dalej...