„Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew”, ale… w mieście? Dlaczego nie! Plaże miejskie – te naturalne i te tworzone specjalnie na czas wakacji, mimo że z dala od morza, stają się ciekawymi miejscami spędzania wolnego czasu, nie tylko wtedy, gdy brak perspektyw na wakacyjny wyjazd.

Miasta, które posiadają dostęp do zbiorników wodnych, w których można się kąpać, starają się zapewnić mieszkańcom jak najlepsze warunki do odpoczynku i inwestują w kąpieliska, a także w plaże miejskie.

Przyjazne kąpieliska

W ostatnim czasie modernizację swoich obiektów zapowiedział Szczecin. – Mamy pięknie położone kąpieliska. Chcemy sprawić, że będą przyjazne dla rodzin z małymi dziećmi. Dlatego też zamierzamy zwiększyć bezpieczeństwo, poprawić komfort, a jednocześnie sukcesywnie wzbogacać infrastrukturę dla najmłodszych – zaznacza prezydent Szczecina, Piotr Krzystek. I tak – najpóźniej na początku 2017 r. – będzie gotowa dokumentacja projektowa dotycząca przebudowy wszystkich szczecińskich kąpielisk. A po zakończeniu sezonu kąpielowego w tym samym roku rozpocznie się przebudowa dwóch pierwszych lokalizacji: w Dąbiu i na Dziewokliczu. Pojawią się tam nowe instalacje wodociągowe i energetyczne, powstaną pawilony z sanitariatami, również dla osób niepełnosprawnych czy rodziców z maleńkimi dziećmi. Chwile aktywnego odpoczynku zapewnią stoły do szachów i nowe place zabaw dla dzieci. Ich uzupełnienie stanowić będą stoły piknikowe, nowe ławki oraz...