O wodnym placu zabaw, stworzonym dzięki inicjatywie mieszkańców, z prezydentem Rybnika – Piotrem Kuczerą – rozmawia Judyta Więcławska.

Od 5 czerwca w Rybniku-Kamieniu można korzystać z „Pluskadełka” – wodnego placu zabaw. Skąd pomysł na stworzenie tego typu obiektu, i to w tej lokalizacji?

„Pluskadełko” powstało z inicjatywy mieszkańców i zostało zrealizowane jako zwycięski, wart blisko 1 mln zł projekt ogólnomiejski w ramach budżetu obywatelskiego 2016. W ubiegłorocznym głosowaniu mieszkańców Rybnika „Pluskadełko” pokonało 16 innych projektów. Na wodny plac zabaw zagłosowało wówczas ponad 2700 rybniczan, a samą koncepcję zgłosiła Małgorzata Piaskowy, tutejsza radna i przewodnicząca zarządu dzielnicy Kamień.

Pomysł zlokalizowania wodnego placu zabaw na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku-Kamieniu zrodził się w związku z chęcią przywrócenia tej przestrzeni jej rekreacyjnej funkcji. Plany miasta zakładają stopniową rozbudowę infrastruktury wokół „Pluskadełka”. Mieszkańcy, którzy pamiętają czasy świetności działającego przed laty w tej okolicy kąpieliska, dziś z ciekawością śledzą kolejne etapy przywracania do życia tej pięknej, rekreacyjnej części miasta. Szczególnie istotne w tym zakresie jest połączenie ścieżką rowerową Kamienia z centrum Rybnika.

Mamy wakacje, a to najlepszy czas na korzystanie z wodnego placu zabaw. Proszę powiedzieć, z jakich elementów składa się „Pluskadełko”?

Wodny plac zabaw tworzy płytka, owalna niecka o nawierzchni poliuretanowej i wymiarach 13 m x 23 m,...