Szkolenie: „Biorożnorodność w praktyce” 
Redakcja „Zieleni Miejskiej”, przy wsparciu SAK, wychodzi z nową propozycją – szkoleniem dla wszystkich osób, które na co dzień trudnią się kształtowaniem i zarządzaniem zielenią w mieście. Stąd też zapraszamy do udziału w pierwszym spotkaniu, które odbędzie się 16 kwietnia br. w Poznaniu. Zaproponowany temat: „Bioróżnorodność

w praktyce”, to nie chwilowy trend, ale konieczność w obliczu wciąż zmieniającego się klimatu.
Szkolenie podzieliliśmy na dwa bloki tematyczne: „Ochrona i pielęgnacja” oraz „Projektowanie i zarządzanie”. Podczas pierwszego z nich zaplanowaliśmy m.in. wystąpienia Krzysztofa Gruszeckiego, radcy prawnego, który opowie o ochronie gatunkowej w procesie zarządzania zielenią, a także dr. inż. Janusza Mazurka, który skupi się na temacie zmian klimatycznych oraz wzrostu światowego obrotu materiałem roślinnym jako nowych wyzwaniach dla stanu zdrowotnego roślin w warunkach miejskich. Dla chętnych osób przewidzieliśmy możliwość indywidualnych konsultacji z prelegentami. W ramach drugiego panelu dr inż. arch. krajobrazu Łukasz Dworniczak (SAK) przedstawi zagadnienie zwiększania bioróżnorodności w mieście okiem architekta krajobrazu. Oprócz tego będzie możliwość zapoznania się w szczególe z dokonaniami Poznania, uważanego – niebezpodstawnie – za zielone miasto. Do podzielenia się swoimi doświadczeniami zaprosiliśmy przedstawicieli poznańskich jednostek zajmujących się zielenią: Zarządu Zieleni Miejskiej, Zarządu Dróg Miejskich oraz Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. Zwieńczeniem szkolenia będzie spacer studyjny po stolicy Wielkopolski. Dla członków SAK koszt uczestnictwa w szkoleniu to 300 zł + VAT, dla osób niestowarzyszonych – 390 zł + VAT. 
 Szczegółowy program i zapisy na stronie:  szkoleniezarzadcyzieleni.abrys.pl.


Targi AUTOSTRADA – prosta droga do sukcesu 
Targi AUTOSTRADA, które w tym roku zagoszczą na Targach Kielce w dniach 6–8 maja, to najważniejsze spotkanie branży budownictwa drogowego i infrastrukturalnego w Polsce. To także platforma do dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami najważniejszych firm budowlanych, specjalistami z branży, zarządcami dróg i inwestorami. Wydarzenie przyciąga również przedstawicieli branży badawczo-naukowej i administracji, producentów materiałów, surowców oraz maszyn budowlanych używanych w drogownictwie. Targom AUTOSTRADA towarzyszą wystawy: MASZBUD – dedykowana maszynom budowalnym i ROTRA – poświęcona pojazdom specjalistycznym. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia wiodące w branży firmy zademonstrują nowoczesne maszyny i sprzęt budowlany, materiały i surowce do budowy dróg oraz innowacyjne produkty i rozwiązania technologiczne. 
Nowością podczas targów będzie różnorodna formuła spotkania branży. Wiele merytorycznych sesji zostanie przygotowanych wg trzech grup tematycznych: „Drogi Przyszłości”, „Gospodarka, biznes, inwestycje” oraz „Zrównoważona infrastruktura”. 
 Więcej na stronie:   www.targikielce.pl/autostrada-polska.

W programie targów m.in. II Forum Zielona Autostrada przygotowywana przez redakcję „Zieleni Miejskiej”. W trakcie bezpłatnego spotkania będzie mowa m.in. o zdrowych i bezpiecznych drzewach przydrożnych, kartach informacyjnych do standardów ochrony drzew w inwestycjach we Wrocławiu, wprowadzaniu pnączy do miast, systemach odzyskiwania i zarządzania wodą deszczową oraz o parkach kieszonkowych.
 Szczegóły i zapisy na:  forumzielonaautostrada.abrys.pl.