Po raz pierwszy Międzynarodowa Wystawa Zieleń to Życie odbyła się w zmienionej formuje, poszerzonej o sektor florystyczny. W tegorocznej 24. edycji targów organizowanych przez Związek Szkółkarzy Polskich i Agencję Promocji Zieleni wzięło udział ok. 300 wystawców z Polski, a także innych krajów Europy oraz Ameryki Południowej, Afryki i Azji. Jakie jeszcze nowości przygotowano dla zwiedzających?

Nowości, które można było zobaczyć na Wystawie Zieleń to Życie to głównie prezentowane przez szkółkarzy odmiany drzew, uformowane krzewy, byliny, pnącza i wielobarwne trawy ozdobne. Na targach eksponowano także innowacyjne maszyny, sprzęt i rozwiązania techniczne ułatwiające prace m.in. na miejskich terenach zieleni. Po raz pierwszy wystawie towarzyszył wyodrębniony sektor kwiatów ciętych, doniczkowych i akcesoriów florystycznych, które przedstawiono na Flower Expo Polska. Zwiedzających zaskoczył też pięknie prezentujący się ogród pokazowy. Ogród łączył w sobie cechy nowoczesnego wnętrza ogrodowego z klasyczną przestrzenią muzealną, nawiązującą do idei zewnętrznej galerii sztuki. Za dzieła posłużyły rośliny, natomiast centralną część założenia wypełnił zbiornik wodny, przy którym goście wystawy mogli odpocząć.

Wyróżnione, nowe odmiany roślin Nowości zaprezentowane na targach konkurowały w Konkursie Roślin Nowości, który stanowi jedyną w Polsce okazję do rywalizacji nowych odmian roślin. W tym roku zgłoszono aż 28 nowych odmian drzew, krzewów, roślin owocowych, pnączy i bylin. Złoty medal przyznano za miskanta...