Standardy zrównoważonego rozwoju
W dniach 21-22 września 2016 r. w hotelu Warszawianka w Jachrance zorganizowano II Edycję Kongresu SGS ?Standardy Zrównoważonego Rozwoju?. Były to dwa dni ciekawych wystąpień i dyskusji oraz nieformalnych spotkań z uczestnikami, a także prezentacji case-study.
Gościem specjalnym tegorocznej edycji był profesor Andrzeja Blikle, który zainaugurował Kongres wykładem pt. ?Turkusowa firma XXI wieku?. Podczas wystąpienia profesor mówił o zarządzaniu procesowym i współczesnym przywództwie, czyli zarządzaniu bez kija i marchewki.
Koncepcja ?Turkusowej firmy? zainspirowała ponad 90 uczestników Kongresu do innego spojrzenia na zarządzanie organizacją i ludźmi, a przede wszystkim zmotywowała do czynnego udziału i włączenia się zgromadzonych na sali do dyskusji.
Podczas Kongresu eksperci i audytorzy SGS poruszyli tak ważne tematy w zrównoważonym rozwoju, jak zarządzanie procesowe, motywacja pracowników, zarządzanie ryzkiem, efektywność energetyczna, biopaliwa, bezpieczeństwo żywności, a ponadto szczegółowo omówili wybrane zagadania dotyczące różnych systemów zarządzania i strategie na kolejne lata wybranych gałęzi przemysłu.
Zarówno organizatorzy, jak i klienci SGS nadal odczuwają niedosyt wymiany doświadczeń dotyczących standardów zrównoważonego rozwoju, dlatego już dziś zapraszają do udziału w kolejnej edycji kongresu, zaplanowanej na drugi kwartał 2017 r.
Paulina Smorgowicz, SGS