Transgraniczna sieć ciepłownicza połączy podzielone miasto
Ta inwestycja sprawi, że zrobi nam się cieplej nie tylko na sercu, ale też w mieszkaniach. Zgorzelec i Goerlitz, dwa miasta leżące nad graniczną Nysą Łużycką, przymierzają się do budowy rurociągu łączącego ich sieci ciepłownicze. Ta z kolei zostanie zasilona m.in. ciepłem z biomasy i słońca. To kluczowy etap transformacji regionu, w którym kończy się era węgla brunatnego.
Skopiuj adres i wklej go w swoim WordPressie, aby osadzić
Skopiuj i wklej ten kod na swoją witrynę, aby osadzić element