1 / 3

Spółka PEWIK Gdynia zakończyła pierwszy etap akcji „Poidełka w szkołach”. W ramach projektu w placówkach oświatowych w Gdyni pojawiło się 50 poidełek.

Inicjatywa montażu poidełek w szkołach była wspólną akcją PEWIK Gdynia i samorządów gminnych. Spółka wodociągowa pokryła koszty zakupu urządzeń, natomiast za montaż poidełek płaciły samorządy.

Coraz więcej osób sięga po „kranówkę”

PEWIK Gdynia od lat konsekwentnie informuje mieszkańców, że woda dostarczana z sieci nadaje się do picia bez przegotowania. Powoli zmienia się świadomość mieszkańców i coraz więcej osób sięga po kranówkę. Pomysł, by w szkołach uczniom udostępnić wodę do picia wynikł z tej właśnie potrzeby. Podobne akcje były już i są przeprowadzane w innych miastach.

Doświadczenia firm wodociągowych, które uważnie obserwował PEWIK Gdynia, potwierdziły zasadność umożliwienia uczniom spożywania wody do picia z urządzeń zasilanych z sieci. Poidełka są najczęściej zamontowane w pobliżu sal gimnastycznych, bo właśnie po zajęciach w-f uczniom najbardziej doskwiera pragnienie.

Akcja ,,Poidełka w szkołach’’ wychodzi naprzeciw potrzebom zdrowych zasad żywienia w szkołach, gdyż woda z kranu, jest nie tylko zdecydowanie tańsza, ale znacznie lepsza od tzw. wody „źródlanej” kupowanej w butelkach PET. Smaczna i zdrowa woda dostarczana przez przedsiębiorstwo jest znakomitą alternatywą dla słodzonych, wysokokalorycznych napojów, które dzieci piły do tej pory nie posiadając wygodnego dostępu do świeżej wody. Picie wody pomoże też z pewnością w walce z otyłością i próchnicą. Dzięki dostępowi do poidełek skończy się też pakowanie do ciężkich już tornistrów plastikowych butelek z wodą.

Edukacja od najmłodszych lat

Estetyczne i łatwe w utrzymaniu poidełka, to sposób, by wszystkim zapewnić wygodny dostęp do czystej i zdrowej wody, którą można pić bez obaw, a edukacja zdrowotna ma największe szanse na powodzenie, gdy zaczyna się od najmłodszych lat.

PEWIK Gdynia nieodpłatnie przeprowadzał wstępne badania laboratoryjne wody z poidełek, potwierdzające wysoką jakość wody, która jest bezpieczna do spożycia przez dzieci. Poidełka cieszą się wśród uczniów dużą popularnością. Sygnały o życzliwym przyjęciu inicjatywy przez uczniów i dyrekcje szkół sprawiły, że Zarząd spółki podjął decyzję o kontynuowaniu projektu także w następnym roku.

Czytaj więcej

Skomentuj