1 / 120

W Poznaniu trwają targi ochrony środowiska Pol-Eco-System 2016! Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich można znaleźć setki międzynarodowych wystawców: producentów maszyn komunalnych, instytucje i organizacje związane z ochroną środowiska. Nie brakuje także debat, konferencji i innych wydarzeń. Zobacz naszą galerię zdjęć!

W Poznaniu na Pol-Eco-System 2016 prezentuje się absolutna czołówka polskiej i zagranicznej branży komunalnej i zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji ponad 25 proc. wystawców pochodzi spoza Polski i to grono stale się powiększa.

Wystawcy z Poznania imponują wskaźnikami. Jak wynika z raportu przygotowanego przez InfoCredit, ponad 95 proc. firm komunalnych biorących udział w targach Pol-Eco-System może się pochwalić dodatnią rentownością wobec 78 proc. w całej branży komunalnej. Wskaźniki wystawców z roku na rok są coraz lepsze. W 2012 r. dodatnią rentownością mogło się pochwalić 83 proc. wystawców z Poznania.

Targi Pol-Eco-System wypracowały już sobie odpowiednią renomę w branży komunalnej. Aż 59 proc. wystawców uczestniczyło w tym wydarzeniu także przed rokiem.

Dla wystawców Pol-Eco-System to idealny sposób do budowy relacji biznesowych z odbiorcami z całego świata. Warto zauważyć, że przez pierwsze dwa dni targowe w Poznaniu organizatorzy odnotowali zwiedzających z takich krajów, jak: Chorwacji, Danii, Finlandii, Francji, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji, Słowenii, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Międzynarodowo jest także na ekspozycjach i tu już nie tylko mowa o sektorze komunalnym, ale całych targach. Największą reprezentację do Poznania przysłali nasi zachodni sąsiedzi. Wystawia się tu aż trzydzieści siedem firm z Niemiec. Ale drugie miejsce w tym rankingu to już zaskoczenie: na MTP zobaczymy ofertę aż piętnastu firm z Kanady! Z Austrii i Norwegii pochodzi po 7 wystawców, 6 firm reprezentuje Włochy, a po 4 Holandię i Szwajcarię.

Targi Pol-Eco-System 2016 potrwają do piątku 14 października.

Czytaj więcej

Skomentuj