Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Pora na wody opadowe [WIDEO]

Pora na wody opadowe [WIDEO]
al
13.05.2015, o godz. 11:00
czas czytania: około 2 minut
0

W Kołobrzegu rozpoczęła się jubileuszowa, dziesiąta konferencja poświęcona tematowi wód opadowych w kontekście aspektów prawnych, ekonomicznych i technicznych. Na organizowane przez firmę Abrys wydarzenie zjechało aż 150 osób.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

„Wody opadowe. Aspekty prawne, ekonomiczne i techniczne” to jedna ze sztandarowych konferencji przygotowywanych przez Abrys w cyklu związanym z problematyką z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Jubileuszowa, dziesiąta już edycja tego wydarzenia oraz liczna frekwencja udowadniają niesłabnące zainteresowanie tym zagadnieniem. Dr hab. inż. Maciej Mrowiec, prof. Politechniki Częstochowskiej, a jednocześnie jeden z członków Rady Programowej konferencji prognozuje, że w nadchodzących latach należy się spodziewać wzrastającego zainteresowania  tematyką skutecznego gospodarowania wodami opadowymi szczególnie w aglomeracjach miejskich.

Potrzeba zwiększenia retencji wód na obszarach zurbanizowanych została zapisana w krajowych dokumentach strategicznych, m.in. w „Strategicznym planie adaptacji dla sektorów obszarów wrażliwych na zmiany klimatu do roku 2020” opracowanym przez Ministerstwo Środowiska. Tematyka retencji stanowi także jeden z głównych obszarów Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wsparcie dla inwestycji związanych z poprawą funkcjonowania systemów odwodnienia powinno przełożyć się na zwiększenie liczby inwestycji wpisujących się w koncepcję zrównoważonego rozwoju.

M.in. o potrzebie lepszej edukacji nt. wód opadowych mówi Dorota Jakuta, prezes IGWP.

Podczas dwudniowej konferencji (12-13.05.2015 r.) zebrani w Marine Hotel & Ultra Marine będą mieli możliwość zgłębić znaczenie retencji wód opadowych w Polsce, zapoznać się z opłatami za wody opadowe i roztopowe, omówić zjawiska ekstremalne na terenach niezurbanizowanych czy wysłuchać sesji w całości poświęconej zrównoważonemu gospodarowaniu wodami opadowymi.

Z pewnością „gwoździem programu” pierwszego dnia będzie natomiast panel dyskusyjny (w roli panelistów wystąpią  przedstawiciele miast i gmin, które wprowadziły opłaty za odprowadzanie ścieków opadowych), a jego uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytanie „Jak skutecznie wprowadzić opłaty za odprowadzanie ścieków opadowych?”.

Organizator przewidział też atrakcyjny sposób spędzenia czasu wolnego i po wykładach zaprasza do zwiedzania Muzeum Patria Colbergiensis – pierwszego w Europie muzeum, które powstało bez udziału środków publicznych, przy zaangażowaniu branży wodociągowej i pod patronatem Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”. Pasjonatów historii po muzeum oprowadzi jego założyciel, Robert Maziarz.

Relacja z X Jubileuszowej Konferencji „Wody opadowe. Aspekty prawne ekonomiczne i techniczne” ukaże się w wydaniu czerwcowym miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja”.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024