W czwartek nad ranem Zakładzie Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej wybuchł pożar. Spłonęła kabina wstępna w sortowni. Z ogniem walczyło czternaście zastępów straży pożarnej.

Jak relacjonuje straż pożarna, przyczyną pożaru było zapalenie się maszyn sortujących odpady. Pierwszą informację o pożarze służby otrzymały o godz. 4:48 nad ranem. – Ogień zauważył pracownik ochrony, który co godzinę przechodzi przez sortownię – opowiada Wiesław Pasierbek, prezes ZGO. – Spaliła się kabina wstępna, nadawa i sito nie zajęły się ogniem. Prawdopodobnie doszło do jakiegoś samozapłonu – przypuszcza prezes.

W akcji udział brało czternaście zastępów strażaków, a pożar został ugaszony. Straż pożarna wyjaśnia, że póki co szacowanie strat jest utrudnione ze względu na duże zadymienie obiektu. – Na pewno do odbudowy jest kabina, nie wiemy jeszcze w jakim stanie znajduje się dach, który też został lekko opalony. Obawiam się, że przerwa w normalnej pracy sortowni może potrwać około miesiąca – mówi prezes Pasierbek.

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. No cóż, samozapłon, ….. jak nic nie pracowało, a strażnik obił obchód co godzinę, i zapaliło tak, że musiało to gasić 14 zastępów – barrrrdzzooooo podejrzane

Skomentuj