Dolny Śląsk w ogniu wypalanych traw. Strażacy interweniowali niemal 100 razy w dobę

Blisko 100 pożarów traw w ciągu jednej doby i ponad 800 od początku roku – to bilans interwencji straży pożarnej na Dolnym Śląsku. Władze regionu i strażacy apelują o niewypalanie traw, podkreślając, że praktyka ta nie tylko niszczy przyrodę, ale również poważnie obciąża system ratowniczy.