Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu udostępnił głosowanie, w którym mieszkańcy mogą wybrać nowego lektora czytającego komunikaty w komunikacji miejskiej. Głosy oddawać można do 3 października.

Na konkurs „Oddaj głos Miastu”, w ramach którego poznaniacy mogą wybrać nowy głos w komunikacji miejskiej wpłynęło 195 zgłoszeń. 151 z nich spełniło wymagania formalne i zostało ocenionych przez komisję konkursową. Komisja brała pod uwagę dykcję, akcent, barwę głosu, a także czystość i wyraźność dźwięku nagrania oraz proponowane koszty nagrań i obróbki dźwięku.

– Gorąco zachęcamy do udziału w wyborze lektora, którego głos usłyszymy w autobusach i tramwajach, ale także komunikatach emitowanych z tablic informacji pasażerskiej, czy sygnalizatorów sygnalizacji świetlnej (zapowiedzi dla osób niewidomych i niedowidzących) – informuje poznański ZTM.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano pięć zgłoszeń. Teraz od mieszkańców zależy, który z nich zostanie wykorzystany do zapowiedzi głosowych.

Posłuchać przykładowych komunikatów czytanych przez wyselekcjonowanych przez komisję konkursową lektorów oraz oddać głos można TUTAJ.

Głosowanie trwa 14 dni – od 19 września do 3 października. Głosy oddane na poszczególnych uczestników zostaną podliczone – na tej podstawie komisja konkursowa do końca października wyłoni zwycięzcę.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj