Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
John Deere 970 x 250

Prawo i zarządzanie

 partner działu

DEE gadżety 750 x 300

Wpisy

Unisoft 600 x 300
Samasz pasek boczny strona główna

Wpisy

Przestępca w kajdankach

Szara strefa w Polsce się kurczy. Jej udział w gospodarce będzie spadać

Według danych Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych (IPAG) od czterech lat zmniejsza się udział szarej strefy w polskiej gospodarce. W 2017 r. wyniósł on 18,7 proc.

Rząd przeznaczy 6 mld zł na mieszkania komunalne

Przeznaczenie ponad 6 mld zł na budowę 170 tys. lokali komunalnych zapowiadają przedstawiciele polskiego rządu. Mieszkania mają powstać do roku 2025. Kwota ma zostać przekazana z rezerwy celowej budżetu państwa.

Restrukturyzacja RDOŚ. Zamiast 16 ma być tylko 8 jednostek

Nowela ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie przewiduje likwidację GDOŚ i części jednostek RDOŚ. Nowy minister środowiska Henryk Kowalczyk zapowiada, że przyjrzy się projektowi swojego poprzednika, Jana Szyszki.

Były prezes ZGO Jarocin z zarzutami. Gmina: konsekwencje muszą zostać wyciągnięte

Mariuszowi Z., byłemu prezesowi Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie, postawiono zarzuty prokuratorskie. Chodzi m.in. o niedopełnienie obowiązków i przywłaszczenie mienia, za co grozi podejrzanemu nawet 8 lat więzienia. Miasto odcina się od nielegalnej aktywności. - Nie ma naszej zgody i nie pozwalamy na to, żeby w spółkach komunalnych były nieprawidłowości - mówią przedstawiciele gminy.

Są pieniądze na ochronę przyrody w Wielkopolsce. Trzeba się jednak spieszyć

Aż 21 mln zł na ochronę przyrody jest do pozyskania w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Nabór do dwóch z trzech konkursów kończy się za kilka dni.
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA)

CBA w Pułtusku. Zatrzymano m.in. burmistrza i prezesa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) z Warszawy zatrzymali 8 osób związanych z korupcją w Pułtusku. Sprawa dotyczy remontów szkół i budowy żłobka w mieście.
css.php