Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Titan 970 x 250

Prawo i zarządzanie

 partner działu

Wpisy

Unisoft 600 x 300
Samasz pasek boczny strona główna

Wpisy

Pióro, podpis pod dokumentem

Samorządy: cięcia pensji niezgodne z prawem

Rozporządzenie obniżające pensje pracownikom samorządowym jest niegodne z prawem – alarmuje Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego. KWRiST twierdzi też, że cięcia wynagrodzeń to odwracanie uwagi od wcześniejszej afery z nagrodami dla posłów gabinetu Beaty Szydło.

Będą cięcia wynagrodzeń dla samorządowców. Pensje o 20 proc. w dół

Najpierw cięcia pensji poselskich i senatorskich, teraz obniżki wynagrodzeń dla samorządowców. Rząd obetnie pensje m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz ich zastępców o 20 proc.

Z mapy Polski zniknie gmina. To kara za długi

Najbardziej zadłużona w Polsce gmina Ostrowice z początkiem roku zostanie zlikwidowana – zdecydowało MSWiA. Dług przejmie Skarb Państwa.

Śląskie eko-projekty wybrane do dofinansowania

Bardziej ekologiczna miejska komunikacja, podniesienie efektywności energetycznej budynków wraz budową instalacji OZE oraz inne ekologiczne inwestycje. Zarząd województwa śląskiego wybrał do dofinansowania 95, które otrzymają w sumie ponad 295 mln zł.

Samorządy wydają setki milionów złotych na promocję. Królują eventy i biuletyny

Polskie samorządy coraz więcej pieniędzy przeznaczają na promocję. W 2017 r. kwota sięgnęła 719 mln zł, o 53 mln zł więcej niż rok wcześniej.
video

Ministerstwo Cyfryzacji publikuje filmy o RODO [WIDEO]

Rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) wchodzi w życie 25 maja 2018 r. Aby zapoznać się z rzetelnymi informacjami na temat nowych regulacji, Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało filmy informacyjne. Pierwszy można zobaczyć już dziś.
Full banner boczny 300 x 600
css.php