Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
John Deere 970 x 250

Prawo i zarządzanie

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
CCJ 300 x 250

Wpisy

video

Henryk Kowalczyk zachęca samorządy do finansowego wspierania “Czystego powietrza”

Szef resortu środowiska zachęca samorządy do rezygnacji ze swoich programów wymiany źródeł ciepła na rzecz "Czystego powietrza". Jak twierdzi Henryk Kowalczyk, rządowa propozycja to pierwszy program, który realnie zapewnia efekt ekologiczny i ekonomiczny, czyli wymianę ogrzewania razem z ociepleniem domów.
video

Kazimierz Kujda: NFOŚiGW przygotowuje się do nowej perspektywy UE, priorytetem “Czyste powietrze”

Program „Czyste powietrze”, nowy Fundusz Niskoemisyjnego Transportu oraz zapobieżenie powstaniu dziury inwestycyjnej między obecną a przyszłą perspektywą finansową Unii Europejskiej to według prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierza Kujdy jedne z najważniejszych obecnie wyzwań stojących przed tą instytucją.

Prawie 150 mld zł na ochronę środowiska. NFOŚiGW podsumowuje działalność

Trwające w Poznaniu targi Pol-Eco System 2018 stały się okazją do podsumowania działalności Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz stawiania pytań o najważniejsze wyzwania. We wtorek, 23 października odbyła się konferencja prasowa, podczas której wręczono również wyróżnienia dla dziennikarzy piszących o ochronie środowiska.

Poznański Klaster Energii. Spółki miejskie szukają oszczędności

Urząd miasta w Poznaniu, spółki miejskie, politechnika i prywatne firmy zadecydowały o utworzeniu Poznańskiego Klastra Energii. Głównymi celami przedsięwzięcia są tańsze zakupy prądu i inwestycje w odnawialne źródła energii.

Poznaliśmy program kongresu Envicon Environment 2018!

3 dni debat, 10 sesji i paneli dyskusyjnych oraz niemal 100 wystąpień poprowadzonych przez uznanych ekspertów zaplanowano w ramach Envicon Environment 2018. Wśród prelegentów będą nie tylko najważniejsi przedstawiciele administracji publicznej i dużych organizacji branżowych, ale i wiele przedsiębiorstw, które chcą skutecznie dbać o środowisko.

Autobusy hybrydowe w Częstochowie nie jeżdżą. MPK zwróci 100 mln zł?

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie domagał się od MPK Częstochowa zwrotu pieniędzy za autobusy hybrydowe. Po serii awarii wycofano je z eksploatacji. Możliwe, że spółka będzie musiała zwrócić 100 mln zł.
css.php