Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
John Deere 970 x 250

Prawo i zarządzanie

 partner działu

Wpisy

Unisoft 600 x 300
Samasz pasek boczny strona główna

Wpisy

Gminy zaplanowały miejsce do zamieszkania dla… 60 mln Polaków

W miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego w polskich gminach przewidziano miejsce aż dla 60 mln Polaków. Błędy w planowaniu wykryli naukowcy z PAN. Rekordzistą jest podwarszawski Prażmów, gdzie dokumenty planistyczne zakładają zabudowę dla 25-krotnie większej liczby mieszkańców niż obecnie.

Porzucanie odpadów to cały czas duży problem. Ministerstwo chce z tym walczyć

Minister Sławomir Mazurek zadeklarował, że resort środowiska cały czas pracuje nad wprowadzeniem mechanizmów, które mogłyby powstrzymać firmy przed nielegalnym porzucaniem odpadów.
Dziewczynka stojąca przed płotem na wsi

Gdzie w Polsce mieszka najwięcej dzieci? Na przedmieściach dużych miast

Z raportu GUS na temat ostatnich trendów demograficznych w Polsce wynika, że coraz więcej mieszkańców miast przeprowadza się na przedmieścia lub do mniejszych gmin. Aktywiści miejscy ostrzegają, że grozi nam przez to suburbanizacja.

Jazda na gapę w Polsce. Gdzie jest najwięcej dłużników?

Krajowy Rejestr Długów opublikował nowe dane, które obrazują gdzie w Polsce jest największy problem z zadłużeniem związanym z jazdą na gapę w komunikacji miejskiej. Jak pokazują statystyki, jazda na gapę w większości przypadków wiąże się także z dużym zadłużeniem w innych sferach życia.
Kran w kuchni z wodą

Czy woda w Polsce zdrożeje? Samorządy szykują się do wprowadzenia nowych przepisów

Po wejściu w życie nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (tzw. uzzw) zmieni się system ustalania cen wody. Teraz funkcję regulatora cen będzie pełniła nowa instytucja Wody Polskie, którą ustanowiono zapisami Prawa wodnego. Jak w przyszłym roku zmienią się ceny wody w różnych częściach Polski?
CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne logo

CBA zatrzymało w Warszawie trzech urzędników. Chodzi o reprywatyzację

CBA zatrzymało trzech stołecznych urzędników. Według śledczych, systematycznie przyjmowali oni wysokie łapówki za pomoc w uzyskaniu decyzji dotyczących reprywatyzacji, zwrotów i odszkodowań.
css.php