W niedzielę 12 czerwca w Gdańsku odbędzie się XX Wielki Przejazd Rowerowy. Uczestnicy przejadą z Gdańska do Wrzeszcza przez tunel pod Martwą Wisłą. Szacuje się, że w wydarzeniu może wziąć udział nawet 15 tys. osób.

Wielki Przejazd Rowerowy rozpocznie się o godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Rajskiej i Heweliusza (przy budynku NOT). Zanim uczestnicy wyruszą w kierunku Stogów i tunelu pod Martwą Wisłą, odbędzie się prezentacja rowerowego budżetu obywatelskiego oraz podsumowanie uczestnictwa drużyny Gdańska w European Cycling Challenge 2016 (łącznie z wręczeniem nagród dla najaktywniejszych uczestników rywalizacji) z udziałem Piotra Grzelaka, zastępcy prezydenta Gdańska do spraw polityki komunalnej.

Kolejna zbiórka – o godz. 13 przy Galerii Bałtyckiej, skąd gdański peleton pojedzie do Sopotu. Około godz. 14 na Sopockich Błoniach (teren między ul. Polną a Bitwy pod Płowcami) odbędzie się finał WPR z tradycyjnymi atrakcjami: rozstrzygnięciem konkursu na najlepiej przebranego cyklistę, “loterią szprychówkową”, przyznaniem nagród Złotych i Srebrnych Szprych, zjazdem foodtrucków. Występy muzyczne odbywać się będą w tym roku na trasie przejazdu – organizatorzy obiecują, że po drodze na finał czekać będzie wiele dźwiękowych niespodzianek.

Nowością dwudziestej edycji wydarzenia, które od kilku lat tradycyjnie startuje jednocześnie w Gdańsku, Wejherowie i Tczewie jest peleton zachodni wyruszający z Kartuz.

– Śmiejemy się, że teraz brakuje nam już tylko peletonu ze Szwecji i będzie pełna gwiazda kierunków świata – mówi Roger Jackowski z Rowerowej Metropolii. – Kto wie, może i oni kiedyś dołączą, w końcu jeszcze kilka lat temu Kaszuby były również w strefie marzeń. Patrząc na ilość wejść na mapę Google z wyznaczoną trasą tegorocznego przejazdu, spodziewamy się ok. 15 tys. uczestników – zapowiada.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj