Mieszkańcy Bielska-Białej zyskali drugi punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W miniony piątek otwarto go przy ul. Straconki 1, obok Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Pierwszy PSZOK w Bielsku-Białej uruchomiono na terenie Zakład Gospodarki Odpadami 1 lipca 2013 r., a więc w dniu kiedy formalnie zaczęła się „rewolucja śmieciowa”.

Teraz ZGO zorganizował drugie miejsce, w którym mieszkańcy mogą bezpłatnie oddać odpady problemowe takie jak stare meble, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, przedmioty z tworzyw sztucznych, metalu, drewna oraz szkła, jak również zużyte opony z samochodów osobowych.

Na miejscu zostały także przygotowane kontenery na gruz i odpady budowlane z przeprowadzonych samodzielnie remontów. Mieszkańcy Bielska-Białej będą mogli również oddawać tam odpady zielone, a także odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwie domowym, takie jak: farby, lakiery, kleje, detergenty i chemikalia oraz opakowania po nich, jak również świetlówki i baterie.

Nowy PSZOK znajduje się przy ul. Straconki 1 i otwarty jest poniedziałku do piątku w godzinach 11-18, a w soboty od godz. 10 do 19.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

6 Komentarze

  1. Sprawdźcie buce kwadratowe jaką popularnością cieszy się PSZOK w B-B (październik 2017). Mieszkańcy Wapienicy oczekują od władz miasta uruchomienia takiego obiektu w ich dzielnicy. Ja, w śródmieściu, wreszcie mam dokąd wywieźć odpady z mojej skromnej posesji. Kubły na śmieci są opróżniane systematycznie, a oprócz nich wywożę do PSZOKA, swoim małym peugeotem wszystko, co mi zawadza w obejściu. Bez opłaty dodatkowej. Czy w tej sytuacji jest jeszcze ktoś, kto chce wywozić odpady do najbliższego lasu?

  2. bardzo proszę o statystykę – ile odpadów ten PSZOK przyjmuje? Ile surowców i jakich udaje się odzyskać?
    ile kosztuje prowadzenie PSZOK?

Skomentuj