ENVICON 2016. Podczas Kongresu Envicon 2016 odbyła się premierowa prezentacja raportu Klubu Rzymskiego dotyczącego skutków wprowadzenia zasad gospodarki o obiegu zamkniętym w Polsce i Czechach. Jako pierwsi prezentujemy dokument autorstwa Andersa Wijkmana i Kristiana Skånberga.

W poniedziałek, 10 października, krótko po godz. 13 rozpoczęła się specjalna sesja Enviconu poświęcona gospodarce o obiegu zamkniętym. Jednym z prelegentów był Anders Wijkman, wiceprezydent Klubu Rzymskiego, który przekonywał do wprowadzenia w Polsce zasad circular economy. Uczynił to w formie prezentacji raportu z badania zamówionego przez Klub Rzymski ze wsparciem z Fundacji Mava.

Już sam tytuł opracowania: „Korzyści społeczne z gospodarki o obiegu zamkniętym. Wygrani pod względem miejsc pracy i klimatu w gospodarce opartej o energię odnawialną i wydajność surowcową” wiele mówi o jego zawartości.

Studium dotyczy dwóch krajów – Polski i Czech. Przeprowadzona analiza dowodzi, że kraje takie jak nasz, które mają jeszcze długą drogę do nadrobienia, w rzeczywistości będą też największymi beneficjentami proponowanych zmian.

Z pełną treścią raportu można zapoznać się TUTAJ. Przypominamy, że dokument nie był dotąd nigdzie wcześniej publikowany.

Czytaj więcej

Skomentuj