1 / 13

Stare gazety, zużyte opony czy kartony to nie tylko odpady. Każda z tych rzeczy może zyskać nowe życie, o czym przekonają się osoby odwiedzające wystawę RE:DESIGN towarzyszącą finałowi konkursu o Puchar Recyklingu na targach Pol-Eco-System 2016 w Poznaniu.

Wystawa ma na celu promowanie wzornictwa recyklingowego i odbywa się w dniach 11-14 października na terenie targów ochrony środowiska Pol-Eco-System 2016 w Poznaniu. Zaprezentowano na niej różne przedmioty użytku codziennego – pufy ze zużytych opon, meble z palet i wikliny papierowej oraz eksponaty wykonane z kartonu, puszek i butelek PET.

Celem wystawy zorganizowanej przez firmę Abrys jest pokazanie zwiedzającym możliwości, jakie dają wybrane grupy odpadów oraz promowanie recyklingu i upcyklingu w codziennym życiu. Nietypowe zastosowanie przedmiotów, które straciły już swoją pierwotną funkcję, daje nieograniczone możliwości. Wystarczy kreatywne i nieszablonowe spojrzenie, aby zyskały nowe życie jako designerski mebel czy element dekoracyjny – to przesłanie będzie towarzyszyło ekspozycji.

Podczas wystawy, którą wspiera firma Remondis, zostaną zaprezentowane przedmioty wykonane przez artystów, jak i amatorów zafascynowanych technikami wykorzystującymi odpady jako główny materiał do tworzenia nowych form, mebli, czy biżuterii. Wystawa RE:DESIGN jest dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Czytaj więcej

Skomentuj