1 / 9

Pierwsze w Polsce Repair Café otwarto w sobotę 11 czerwca w Pile. Dzięki projektowi lokalna społeczność będzie mogła integrować się poprzez darmową naprawę niedziałających urządzeń, dbając jednocześnie o środowisko.

Do dyspozycji mieszkańców regionu przez kilka godzin byli eksperci od napraw – przeciwnicy wyrzucania rzeczy, których nie da się naprawić. Mieszkańcy do Repair Café mogą przynieść zepsuty sprzęt elektroniczny, rower wymagający naprawy, niesprawny komputer, czy podarte spodnie, a eksperci bezpłatnie postarają się pomóc.

Repair Café w Pile jest częścią międzynarodowej społeczności Repair Café Internatonal, skupiającej lokalne projekty pod hasłem: “Do wyrzucenia? Nie ma mowy! Działalność ta od lat z powodzeniem sprawdza się w krajach takich jak Niemcy, Francja czy Wielka Brytania, mając już ponad 1000 punktów w całej Europie. Tym bardziej interesująca jest to inicjatywa, z uwagi na brak tego typu punktu na terenie Polski.

Inicjatorem Repair Café Piła jest Spółka Wodno-Ściekowa „GWDA” przy wsparciu ze strony Miasta Piła, Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi, Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Pile oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile. Otwarcie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Pile.

Czytaj więcej

2 Komentarze

Skomentuj