Saur Polska przejmuje 100 proc. udziałów w firmie Separator Service i rozszerza zakres swoich usług o obsługę i serwis wszystkich rodzajów separatorów na terenie całej Polski.

Francuska grupa Saur przejęła 100 proc. udziałów w firmie Separator Service, jednej z najbardziej doświadczonych polskich firm zajmujących się całościową obsługą i serwisem separatorów wszystkich rodzajów. Tym samym Saur rozszerza zakres swoich usług w Polsce.

To jedna z wielu planowanych akwizycji na najbliższe lata – deklaruje Saur Polska. Spółka chce się dalej rozwijać na rynku ścieków i odpadów przemysłowych w Polsce.

Tomasz Chróstny (UOKiK): w ponad połowie gmin była tylko jedna oferta na odbiór odpadów

– Od ponad 20 lat polityką firmy Separator Service jest dbałość o bezpieczeństwo środowiska naturalnego w oparciu o stosowanie sprawdzonych rozwiązań i nowoczesnych technologii oraz najwyższe standardy obsługi klienta. Cel ten jest tożsamy z celami grupy Saur, co ułatwiło decyzję o połączeniu naszych potencjałów. Liczymy na efekt synergii – mówi Magdalena Markiewicz, prezes zarządu Saur Polska.

Separator Service świadczy usługi na terenie całej Polski i jest liderem na rynku separatorów oraz oczyszczalni ścieków. Oferuje m.in. obsługę wszystkich rodzajów separatorów, w tym dla lotnisk, obiektów wojskowych, stacji benzynowych, autostrad oraz przedsiębiorstw produkcyjnych.

Przejęta przez Saur spółka zatrudnia ponad 40 pracowników i zapewnia usługę oczyszczania odebranych płynnych odpadów przemysłowych we własnej oczyszczalni.

Zapisy umowy weszły w życie 25 września 2019 r. Firma Separator Service będzie świadczyła usługi nadal pod dotychczasową nazwą. Strony nie podają wysokości transakcji.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj