1 / 3

Miasto zachęca Warszawiaków do oszczędzania energii. Symbolem kampanii zachęcającej mieszkańców do zużywania mniejszej ilości energii mają zostać tzw. energorowery.

Rowery od poniedziałku 25 kwietnia dostępne będą w holu głównym Pałacu Kultury i Nauki, w auli głównej Szkoły Głównej Handlowej oraz w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Wcześniej, w niedzielę 24 kwietnia, jeden z nich zostanie wykorzystany w festynie na Polu Mokotowskim z okazji Światowego Dnia Ziemi.

Trzy energorowery

– Jeden rower będzie na stałe dostępny od poniedziałku 25 kwietnia w holu głównym w Pałacu Kultury, drugi w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego a kolejny w auli głównej Szkoły Głównej Handlowej – mówi Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy. Wcześniej, w niedzielę 24 kwietnia, jeden z nich zostanie wykorzystany w festynie na Polu Mokotowskim z okazji Światowego Dnia Ziemi. Te trzy energorowery w trakcie pedałowania ładować będą mobilne urządzenia elektroniczne. Każdy będzie mógł podłączyć do nich komórkę czy laptopa.

Celem tego przedsięwzięcia jest zaprezentowanie, jak ważna jest energia elektryczna w życiu codziennym i zachęcenie do jej oszczędzania. Poprzez zabawę i aktywność fizyczną chcemy uświadomić mieszkańcom, ile wysiłku kosztuje wyprodukowanie nawet niewielkiej porcji energii.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj