Na skwerze Kuklińskiego w Szczecinie, tuż przy ulicy Asnyka, powstanie wybieg dla psów oraz zielona siłownia. To już drugi etap prac rewitalizacji skweru. Pierwszy, ubiegłoroczny, przeprowadzony został dzięki Szczecińskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

To mieszkańcy dzielnicy zdecydowali wówczas, że chcieliby u siebie takiej inwestycji. Wymieniona została część nawierzchni, w miejscu przedeptów zrobiona ścieżka. W pobliżu przystanku powstał skwer z ławkami, gdzie ludzie mogą poczekać na autobus.

Zakład Usług Komunalnych rozstrzygnął właśnie przetarg na kolejny, drugi już etap. Postępowanie wygrała firma Rosiek & Sobczyński, która zakres robót wyceniła na 446 tys. zł. Miejsce zmieni się nie do poznania. W pierwszej kolejności przeprowadzone zostaną roboty rozbiórkowe zniszczonej starej nawierzchni oraz pozostałości małej architektury. Przesunięty zostanie chodnik, na skwerze utworzona bezpieczna nawierzchnia pod zieloną siłownię.

Prace obejmuję także wykonanie ogrodzenia panelowego, wykonanie psiego wybiegu oraz toalet dla psów czy dostawę i montaż elementów siłowni pod chmurką. Ustawione zostaną kolejne elementy małej architektury. Na skwerze znajdą się trawniki oraz drzewa i krzewy ozdobne. Pielęgnacji zostanie poddana również istniejąca roślinność. – Termin wykonania prac to 50 dni od momentu podpisania umowy – informuje Andrzej Kus, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj