W dniach 20 i 21 listopada, Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju, zaprasza mieszkańców, zarządców, aktywistów i urzędników na bezpłatne szkolenia „Gospodarowanie odpadami w budynku wielorodzinnym” (20.11), oraz „Roślinność na, wokół i w budynku wielorodzinnym” (21.11) które odbędą się w Katowicach. Szkolenia organizowane są w ramach projektu „Eko-lokator – edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem nieruchomościami”.

Roślinność na, wokół i w budynku wielorodzinnym – to spotkanie skierowane do osób chcących pozytywnie poprawić otoczenie w którym mieszkają. Zieleń w budynku, na lub obok niego ma istotny, realny wpływ na jego oddziaływanie na środowisko, a przede wszystkim na osoby w nim mieszkające, lub pracujące. Szkolenie to poruszy stronę technologiczną, ale również aspekty prawne oraz z zakresu ogrodnictwa. Powiemy nie tylko  o możliwych do zastosowania systemach, ale również o roślinności jaką stosować. Jak i o całej specyfikacji prawnej, dotyczącej wykonania inwestycji oraz jej późniejszej konserwacji.

Szkolenie „Roślinność na, wokół i w budynku wielorodzinnym” poprowadzi Pan Jarema Andrzej Rabiński, Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia „Dachy Zielone”, który jednocześnie przewodniczy Komisji Ochrony Środowiska Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych N.O.T.

Zobacz program szkolenia i weź w nim udział

Drugie szkolenie pt. „Gospodarowanie odpadami w budynku wielorodzinnym” skierowane jest głównie do urzędników oraz zarządców nieruchomości (zarządy wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych, firmy zarządzające). Na tym spotkaniu poruszymy głównie kwestie prawne, w myśl zbliżającej się, kolejnej już, nowelizacji ustawy o gospodarowaniu odpadami. Porozmawiamy nie tylko o tym w jaki sposób możemy skonstruować wiaty śmietnikowe, a przede wszystkim poruszymy kwestię komunikacji z mieszkańcami. Jak zachęcić ich do segregowania, jak edukować mieszkańców. Pokażemy przykłady, często bardzo prostych i tanich, ale za to skutecznych w komunikacji i edukacji mieszkańców w temacie segregacji odpadów.

Szkolenie „Gospodarowanie odpadami w budynku wielorodzinnym” poprowadzi Pani  Anna Rolewicz-Kamińska, na co dzień związana z Politechniką Warszawską, specjalista w zakresie Inżynierii Środowiska, posiadający tytuł naukowy doktora, ze specjalizacją: gospodarowania odpadami.

Zobacz program szkolenia i weź w nim udział

Obydwa wydarzenia są bezpłatne, otwarte dla wszystkich. Odbędą się 20 i 21 listopada w Hotelu Novotel, al. Roździeńskiego 16 w Łodzi. Na szkolenia obowiązuje rejestracja. Można jej dokonać poprzez powyższe linki, lub stronę internetową projektu Eko-lokator, lub nasz fanpage na Facebooku.

Konrad Wielądek, specjalista ds. promocji
Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju, ul. Ludwika Nabielaka 15 lok.1, 00-743 Warszawa