1 / 2

FAUN FRONTPRESS to najbardziej ekonomiczny pojazd do zbiórki odpadów gospodarczych. Przekrój całej skrzyni ładunkowej jest taki sam w obszarze zasypu i w pozostałym obszarze ładowania. Dzięki temu materiał łatwiej dostaje się do środka i ogranicza zużycie części, a w trakcie opróżniania pojemników nie tworzą się gniazda brudu. To jednak nie wszystkie jego zalety…

Obsługa jest jednoosobowa, a procesami najazdu i opróżniania można sterować przy pomocy joysticka z kabiny kierowcy, tak że kierowca nie musi przechodzić w obszar niebezpieczny przed pojazdem. FRONTPRESS nie tylko więc oferuje bezpieczne miejsce pracy, chronione przed wpływem warunków atmosferycznych, lecz dodatkowo także ogranicza kontakt z odpadami.

FRONTPRESS posiada układ sterowania Systemem Kontroli FAUN w takim samym ergonomicznym wykonaniu i z takim samym osprzętem jak wszystkie zabudowy FAUN.

Inwestycja w przyszłość

FRONTPRESS produkcji FAUN to najtańsze rozwiązanie w zakresie usuwania odpadów (surowców wtórnych i innych odpadów) przemysłowych i gospodarczych. Co więcej, FRONTPRESS może współpracować z pojemnikami i kontenerami średniej wielkości (MGB, MGC), o pojemności od 1,1 do 10 m3, gdzie sterowanie procesem opróżniania w sposób racjonalny wymaga obsługi jednoosobowej.

Wzorcowy koncept z zakresu usuwania odpadów

Dzięki ciągłemu rozwojowi FRONTPRESS oferuje maksymalną możliwą objętość, bezpieczeństwo i niezawodność. Oferowany w opcji zintegrowany z widelcem urządzenia wywrotowego uchwyt czopowy dla pojemników 1,1 oraz opcjonalny układ regulacji rozstawu wideł zwiększają zakres obsługiwanych pojemników.

Duży wolumen zabudowy przy małym rozstawie kół należy do cech charakterystycznych śmieciarek FAUN z załadunkiem przednim. Dostępne są zabudowy o pojemności od 28 do 38 m3, dzięki czemu FRONTPRESS oferuje maksymalną pojemność przy dużej zwrotności.

Nasze mocne strony – dialog z klientem

Dzięki wymianie informacji z naszymi klientami z całego świata powstają „szyte na miarę” pojazdy przeznaczone do wszelkiego rodzaju zadań związanych ze zbiórką odpadów.

Niezależnie od planowanego przedsięwzięcia w naszym szerokim asortymencie różnych pojazdów do wywozu odpadów razem z FAUN zawsze znajdą Państwo odpowiednie dla siebie, a przy tym ekonomiczne rozwiązanie.

Nasi klienci cenią szczególnie obszerny serwis posprzedażowy: oryginalne części zamienne otrzymają Państwo bezpośrednio z naszego serwisu części zamiennych w ciągu 24 godzin.

Co wyróżnia FAUN FRONTPRESS?

 • Zawsze w ruchu

Wymienna pompa nastawna umożliwia prasowanie odpadów podczas jazdy. Ponadto zamontowanie takiej pompy daje wiele korzyści, ponieważ układ doprowadzenia oleju zabudowy sterowany jest stosownie do zapotrzebowania. To oznacza zarówno ochronę środowiska, jak i oszczędności dla Państwa.

 • Odchudzona zabudowa

Gładki, prostokątny przekrój umożliwia uzyskanie maksymalnej pojemności FRONTPRESS dla specyficznych odpadów należących do lżejszych frakcji. Użycie materiałów o wysokiej odporności w połączeniu ze stabilną konstrukcją wręgową optymalizuje ciężar własny.

 • Głęboki przechył urządzenia zasypowego

Przemyślana geometria ramion unoszących umożliwia uzyskanie wyjątkowo głębokiego przechyłu urządzenia zasypowego. Dzięki opcjonalnej dodatkowej klapie na papier, mocowanej z tyłu za komorą zasypową, wiatr nie ma żadnych szans.

 • Bezpieczeństwo na wysokości

Dzięki łatwo dostępnej drabince konserwacyjnej kierowca w razie konieczności może w trakcie operacji bezpiecznie dostać się na dach. Proces zgniatania i układ podnoszenia zostają przy tym dla bezpieczeństwa automatycznie zablokowane.

 • Systemy ważenia i identyfikacji

Standardowo wyposażenie pojazdu obejmuje fabryczne przygotowanie urządzenia zasypowego do ważenia odpadów oraz system identyfikacji pojemników (RFID).

 • Duża pokrywa otworu konserwacyjnego z asekuracją wejścia

Dzięki dużej klapie otworu konserwacyjnego kierowca lub konserwator mają łatwy dostęp do komory zasypowej przed płytą wypychową.

 • Dobre zabezpieczenie

Przewody hydrauliczne i elektryczne są ułożone w trwale zamkniętych osłonach. Dzięki temu są one zabezpieczone przed uszkodzeniem przez nisko zwisające gałęzie. Dostęp możliwy jest przez otwory rewizyjne.

 • W dobrej formie

Kolce wideł, wykończone tak, aby chronić pojemniki, łatwo wślizgują się w rękawy wrzutowe i precyzyjnie przenoszą pojemnik. Zapobiega to powstawaniu rys i wgłębień na przodzie pojemnika, spowodowanych niepożądanym kontaktem z konstrukcją układu podnoszenia.

 • Czysta droga

Samonastawny zgarniacz stalowy na płycie wypychowej podczas opróżniania bezpiecznie wygarnia cały materiał. Z gładkiego dna pojemnika, także w przypadku ciężkich materiałów, wszystko jest optymalnie czysto wyskrobane.

 • Fartuch gumowy Gib Gummi

Dodatkowe fartuchy gumowe powiększają powierzchnię komory zasypowej dla pojemników. Hydrauliczny układ kolejnego włączania pokrywy zapobiega zakleszczaniu się większych przedmiotów.

 • Zimna kalkulacja

FRONTPRESS dzięki osi przedniej o nacisku 8 ton obchodzi się bez amortyzatorów powietrznych. Brak tej opcji podwozia obniża cenę całego pojazdu.

 • Wszystko pod kontrolą

Dzięki przejrzystej obsłudze pilota zdalnego sterowania zgodnie z EN 1501-3 sterowanie układem podnoszenia jest możliwe opcjonalnie także spoza kabiny kierowcy. W przypadku ręcznego podnoszenia małych pojemników kierowca oszczędza dużo czasu i sił.