W dobie pandemii do zadań miejskich przedsiębiorstw oczyszczania i obsługi komunalnej dołączyła dezynfekcja miast. Kraków, odkąd znalazł się w żółtej strefie, rozpoczął ponowną intensywną dezynfekcję najbardziej uczęszczanych miejsc – przystanków, ulic, chodników, podziemnych przejść dla pieszych czy placów – która będzie przeprowadzana min. raz w tygodniu. W takiej sytuacji rodzi się pytanie o odpowiedni sprzęt, który pomoże w szybkiej, sprawnej, ale przede wszystkim skutecznej dezynfekcji.

Odpowiedź może być tylko jedna – ładowarki Avant. Dysponują one ponad 200 wymiennymi narzędziami, które sprawdzą się o każdej porze roku, a prace komunalne, w tym dezynfekcja, nie będą dla nich żadnym wyzwaniem. Co więcej, szybkozłącze pozwala ładowarkom Avant na pracę z urządzeniami innych marek, przez co maszyna staje się jeszcze wydajniejsza i użyteczniejsza.

Avant i Dynaset w walce z wirusem

Jednym z takich urządzeń jest myjka wysokociśnieniowa fińskiej marki Dynaset. Bez problemu podłączymy ją do każdego modelu ładowarki Avant. Myjka Dynaset sprawdza się świetnie tam, gdzie nie wciśnie się ładowarka ze szczotką – upora się z czyszczeniem ścian, murów i wszelkich trudno dostępnych miejsc. Sercem urządzenia jest pompa wysokiego ciśnienia wody napędzana hydrauliką maszyny nośnej. Skuteczność myjek ulicznych gwarantowana jest dzięki zarówno wysokiemu ciśnieniu wody, jak i specjalnym dyszom. Strumienie wody pod wysokim ciśnieniem działają jak ostrza, spychając brud, błoto, piach oraz inne, nawet cięższe zabrudzenia w pożądanym kierunku. Po wymyciu powierzchnia szybko wysycha, a podczas pracy nie ma efektu pylenia. Co ważne, dzięki wysokiemu ciśnieniu zużycie wody pozostaje bardzo niskie i nie przekracza jednego litra na metr czyszczonej powierzchni (przy ciśnieniu od 90 do 200 barów). Poza tym do każdego zestawu dołączony jest specjalny pistolet (ze zwijadłem i wężem o długości 20 m) do mycia miejsc trudno dostępnych, takich jak wejścia do budynków, schody czy narożniki. Można wykorzystać go również do czyszczenia ławek, posągów itp. Oferowane myjki uliczne Dynaset różnią się pojemnością zbiornika, a także ciśnieniem i przepływem wody. Kupujący mogą wybierać w zbiornikach od 280 do aż 1120 litrów. Z kolei ciśnienie robocze w myjce może oscylować między 90 a 220 barów. Zużycie wody, w zależności od wybranej myjki, może osiągać od 30 do 150 litrów na minutę.

Ważna zaletą myjek Dynaset jest możliwość korzystania z różnych środków czystości, w tym chemikaliów przeznaczonych do dezynfekcji. Roztwór środka dezynfekującego wlewamy zamiast wody do zbiornika i możemy rozpocząć odkażanie wybranej powierzchni. Większe powierzchnie z łatwością zdezynfekujemy w tradycyjny sposób za pomocą rury i dyszy, a trudno dostępne czy pionowe powierzchnie dzięki lancy z płaskostrumieniową dyszą. Należy pamiętać, aby po całym procesie przepłukać czystą wodą myjkę i zbiornik z resztek środka dezynfekującego.

Wiele maszyn w jednej!

 

Gdy zakończymy dezynfekcję, ładowarkę możemy wykorzystać do szeregu innych zadań.

Dzięki różnym szczotkom skutecznie zamieciemy chodniki i usuniemy liście czy wyczyścimy kostkę brukową. Kosiarki rotacyjne i listwowe pomogą w koszeniu trawnika, zbieraniu liści oraz przycinaniu żywopłotu. Lemiesze, pługi oraz piaskarko-solarki zadbają o drogi i chodniki zimą. To zaledwie część uniwersalnego osprzętu, oferowanego wymiennie do miniładowarek przegubowych Avant. Bez względu na porę roku fińskie ładowarki sprawdzą się w najtrudniejszych zadaniach i najcięższych warunkach przez okrągły rok.

1 / 5

Ładowarki Avant to maszyny wszechstronne. Inwestycja we flagowy fiński produkt z powodzeniem wykorzystywany na całym świecie dla wszystkich osób związanych z branżą komunalną to oszczędność czasu i pieniędzy. Otrzymujemy bowiem wiele maszyn w jednej, a naszą działalność i aktywność możemy poszerzać stosownie do potrzeb, gdyż ponad dwieście wymiennych narzędzi zapewnia ogromne możliwości. Zielony Avant realnie jest w stanie odciążyć co najmniej kilku pracowników – deklaruje Marcin Sieńko, dyrektor handlowy Avant Polska.

Trzej królowie branży komunalnej

Najbardziej optymalnymi z punktu widzenia zadań komunalnych maszynami wydają się szczególnie ładowarki: Avant 530, Avant 640 i Avant 760i. Im wyższa seria, tym urządzenie większe i mocniejsze. Udźwig poszczególnych modeli to 800 (Avant 530), 1000 (Avant 640) i 1400 (Avant 760i) kg. Pierwsza z nich rozpędza się maksymalnie do 19 km/h, druga w dwóch prędkościach – do 10 i 20 km/h, a ładowarka serii 700 – do 26 km/h. Moc silnika to kolejno 26, 26 i 57 KM, a wysokości podnoszenia sięgają odpowiednio 2,79, 2,83 oraz 3,1 metra. Maszyny te opcjonalnie można wyposażyć również w udoskonalone i wzbogacone kabiny: typów L (530), LX, DLX (530, 640 i 760i) lub (dla modeli 640 i 760i) DLX z klimatyzacją na dachu. Drzwi, ogrzewanie, oświetlenie drogowe, sygnalizator błyskowy, klimatyzacja, fotel pneumatyczny, większa przestrzeń i zmniejszony poziom hałasu – to tylko niektóre z licznych udogodnień dostępnych w ramach konkretnych wersji.

Maszyny Avant to znakomita opcja m.in. dla zarządców i administratorów spółdzielni mieszkaniowych czy miejskich i gminnych zakładów usług komunalnych. Wraz z myjką ciśnieniową Dynaset stanowi świetne narzędzie dezynfekujące i czyszczące.

Więcej informacji o ładowarkach Avant na stronie https://www.avanttecno.com/pl.

Jedynym dystrybutorem marek Avant i Dynaset w Polsce jest firma Serafin P.U.H. Andrzej Serafin: https://www.serafin-maszyny.com.