Selektywna zbiórka odpadów komunalnych wymaga odpowiednich rozwiązań technicznych. Prezentujemy nasz specjalny raport, w którym zawarliśmy najbardziej interesujące oferty rynkowe.

W raporcie:

JK Kiedrowski
Contenur
ESE


Pojemnik na odpady JK Kiedrowski

Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy JK Miłosz Kiedrowski to firma z blisko 30-letnią tradycją. Zajmujemy się produkcją pojemników i kontenerów dostosowanych do wszystkich systemów załadunkowych. Naszą specjalizacją są nowoczesne, lekkie kontenery z blach wysokogatunkowych oraz pojemniki do składowania odpadów niebezpiecznych. Posiadamy stałych odbiorców w Niemczech oraz strategicznego partnera w Szwecji – firmę ILAB CONTAINER AB. Dysponujemy własną flotą transportową oraz mobilnym serwisem kontenerów. Posiadamy własne biuro konstrukcyjne, dzięki czemu jesteśmy w stanie podjąć się najbardziej skomplikowanych wyzwań. Inwestycja zrealizowana w 2016 r. powiększyła powierzchnię produkcyjną do 20 tys. m2, a wielkość zatrudnienia wzrosła do 550 osób, dzięki czemu firma stała się największym pracodawcą w powiecie tucholskim. Wysoki standard produkcji, osiągany dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, został potwierdzony nadaniem wielu certyfikatów: systemu zarządzania jakością – ISO 90001-2008, systemu zarządzania środowiskiem – ISO 14001:2004, systemu zarządzania – BHP-ISO 18001 oraz systemu zarządzania jakością w spawalnictwie – ISO 3834-2.

ZPUH JK Miłosz Kiedrowski
ul. Przemysłowa 8
89-510 Bysław
tel. 52/334-99-07
biuro@jk.com.pl
www.jk.com.pl

 Pojemniki na odpady Contenur

Contenur Polska posiada nowoczesną fabrykę w Mielcu, w której produkowane są pojemniki o pojemnościach 80, 120, 180, 240, 1000 i 1100 l. W doskonale wyposażonym laboratorium badawczym produkty poddawane są rygorystycznym testom jakościowym na zgodność z wymaganiami technicznymi norm RAL-GZ 951 i EN 840, co potwierdza TÜV SÜD, niezależna organizacja certyfikująca, działająca od 1866 r.

Pojemniki Contenur, przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów, dostępne są we wszystkich wymaganych nowymi przepisami kolorach. Mogą też zawierać trwały opis rodzaju odpadów (termodruk). Opcjonalnie można zamówić je z odpowiednio zabezpieczonymi otworami wrzutowymi oraz zamkami do zamykania pokrywy. Wszystkie mogą być wyposażone w pedały do podnoszenia klapy, a pojemniki czterokołowe, zarówno z półokrągłą, jak i z płaską pokrywą, mogą być dostarczone z systemem „klapa w klapie” (mniejsza pokrywa ułatwiająca dostęp do pojemnika).

Bogactwo wzornictwa pojemników Contenur pozwala przygotować ofertę uszytą na miarę oczekiwań każdego użytkownika. Personalizacja produktów to też możliwość indywidualnego, trwałego oznaczenia wskazanymi logotypami i kolejnymi numerami, a także zamontowania chipów RFID podczas procesu produkcji.

Contenur Polska
ul. Wojska Polskiego 18
39-300 Mielec
tel. 17/773-47-19
contenur.polska@contenur.com
www.contenur.pl

 Pojemniki na odpady ESE

Grupa ESE, należąca do RPC, największego w Europie konsorcjum firm przetwarzających tworzywa sztuczne, jest wiodącym w Europie producentem tymczasowych systemów gromadzenia odpadów i surowców wtórnych. Poprzez połączenie ponad 80-letniego doświadczenia z zastosowaniem najnowszej wiedzy technicznej zapewniamy klientom najefektywniejsze rozwiązania.

ESE Sp. z o.o. jest dostawcą standardowych, dwu- i czterokołowych pojemników na odpady, pojemników podziemnych (UWS) i półpodziemnych (SUWS), koszy ulicznych, kompostowników, kontenerów na przemysłowe odpady niebezpieczne i innych rozwiązań stosowanych w gospodarce komunalnej. Szczególną wagę firma przywiązuje do rozwoju systemu, obejmującego możliwości gromadzenia odpadów segregowanych. Rozwiązania te obejmują:

  • pojemniki kuchenne – od 5 do10 litrów,
  • pojemniki do segregacji wewnątrzobiektowej, używane zarówno w domach prywatnych, jak i w obiektach publicznych – od 12 do 70 litrów,
  • dwu- i czterokołowe pojemniki na odpady, przystosowane do zbiórki odpadów segregowanych, w tym bioodpadów – od 60 do 1100 litrów,
  • pojemniki półpodziemne i podziemne o konstrukcjach pozwalających na gromadzenie surowców wtórnych – od 3 do 5 m3.

Korzystanie z rozwiązań ESE zapewnia efektywne zarządzanie gospodarką odpadami segregowanymi.

ESE Sp. z o.o.
ul. Postępu 21
02-676 Warszawa
tel. 22/430-04-71
otto@otto.com.pl
www.ese-polska.com.pl