Bioodpady i popioły z palenisk domowych stanowią istotną część strumienia odpadów, w dodatku część bardzo problemową przy zbiórce. Z pomocą przychodzi tu specjalistyczny pojazd – ROTOPRESS – najbardziej ekonomiczna śmieciarka, dzięki której zagęszczasz i oszczędzasz.

Zalety bębna obrotowego

Rozwiązaniem wielu problemów, z którymi mamy do czynienia podczas organizowania odbioru bioodpadów czy popiołów, jest inwestycja w ROTOPRESS. Dzięki zastosowaniu metody bębna obrotowego ROTOPRESS jest idealnym pojazdem do zbiórki bioodpadów. Organiczne surowce wtórne już w trakcie zbiórki zostają zmieszane w jednolitą frakcję, składającą się z rozdrobnionych cząstek i płynu. Dzięki stałej cyrkulacji odpady są napowietrzane, co ogranicza powstawanie obszarów beztlenowych, które są źródłem nieprzyjemnych zapachów. Należy tu nadmienić, że w tej śmieciarce tylko bęben obrotowy jest elementem ruchomym, co prowadzi do obniżenia kosztów konserwacji i napraw. Lekkie, bezresztkowe opróżnianie pojemników (także w przypadku mocno wodnistych frakcji), łatwa w konserwacji prasa ślimakowa, perfekcyjna szczelność, brak resztek, brak zapachów – to kolejne zalety śmieciarki z bębnem obrotowym. Jednym słowem: Twój faworyt w zakresie bioodpadów. Śmieciarka ROTOPRESS jest pojazdem prostym, wydajnym i bezpiecznym w obsłudze. Wyjątkowo krótki zwis za tylną osią pozwala na uzyskanie optymalnego rozkładu nacisków na osie pojazdu oraz pozytywnie wpływa na manewrowanie śmieciarką.

Odpowiednio dobrany układ zasypowy do ROTOPRESS-a pozwala opróżniać wszystkie pojemniki o objętościach od 60 do 1100 litrów. Zagęszczanie odpadów odbywa się poprzez obrót bębna z łopatkami zamocowanymi na wewnętrznej jego powierzchni, które powodują przegarnianie odpadów w kierunku do kabiny i ich sprasowanie. Odpady są stale wprowadzane w ruch cyrkulacyjny, dzięki czemu są one dodatkowo rozdrabniane. Opróżnianie odbywa się poprzez zmianę kierunku obrotów bębna – następuje wówczas samooczyszczanie się bębna, bez pozostawania resztek odpadów. Dzięki temu w bębnie nie rozwija się korozja oraz nie tworzą się brzydkie zapachy, a w konsekwencji nie ma dodatkowych kosztów czyszczenia trudno dostępnych miejsc.

Mocny silnik i skręcane części

Należy podkreślić, że ROTOPRESS posiada mocny silnik hydrauliczny, co przyczynia się do osiągnięcia bardziej wydajnego sprasowania odpadów. Pojemnik zasypowy jest tak skonstruowany, aby ani odcieki powstające przy zbiórce bioodpadów, ani pył i popiół nie wydostawały się na zewnątrz. Przecieki powstające na postoju są wyłapywane przez opcjonalnie mocowany na odwłoku zbiornik na brudną wodę.

Dodatkowym atutem tego modelu śmieciarki jest to, że części podlegające zużyciu są skręcane, a nie spawane. Ta uproszczona wymiana części to środek zaradczy na drogie naprawy (ścieralne płyty ochronne prasy śrubowej po wielu latach użytkowania można łatwo wymienić), co przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji oraz oszczędności pieniędzy i czasu przy każdej okresowej konserwacji. Istotną zaletą ROTOPRESS-a jest także to, że waży 800 kg mniej niż podobny pojazd tylnozaładowczy (tej samej pojemności, wyposażony w płyty prasujące). Dzięki temu zwiększa się możliwość załadunku, natomiast zmniejszają się zużycie paliwa oraz emisja CO2. Kolejną istotną zaletą ROTOPRESS-a jest jego przyjazny i intuicyjny system kontroli FCS, oferujący rozbudowaną gamę funkcji oraz niezaprzeczalną niezawodność dzięki zastosowaniu szyny CANBus. Jednym słowem: ROTOPRESS to czysty i korzystny obrót.

Gwarancja jakości i rzetelności

Należymy do międzynarodowej Grupy Zoeller. Jesteśmy największym producentem śmieciarek w Polsce. Zajmujemy pozycję lidera na polskim rynku w zakresie dostarczania nowoczesnych rozwiązań dla firm komunalnych. Naszą najlepszą gwarancją jakości i rzetelności jest ponad 2000 pojazdów ze znakiem EKOCEL znajdujących się w codziennej eksploatacji polskich firm komunalnych. Wizytówką firmy są pracownicy. To ich doświadczenie, profesjonalizm i kompetencje stanowią największą wartość firmy. Wysoka jakość produktów potwierdzona jest certyfikatami ISO 9001:2015 i 14001:2015.

 

Oferujemy unikalną gamę zabudów w oparciu o linie produktów: MICRO XL, MINI, MEDIUM i MAGNUM oraz szeroką gamę pojazdów typu Sideloader SLF i SLF XL. Zabudowy przygotowane są do transportu różnych frakcji odpadów. Dzięki szerokiemu zakresowi pojemności skrzyń ładunkowych (od 7 do 31 m3) jesteśmy w stanie dostarczyć rozwiązanie optymalnie dopasowane do konkretnych potrzeb. Zabudowy wyposażone są we wrzutniki typu otwartego lub zamkniętego, obsługujące wszystkie rodzaje standardowych pojemników. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem handlowym i serwisowym firmy FAUN. Oferujemy zarówno pojazdy do wywozu odpadów, jak i uniwersalne zamiatarki miejskie VIAJET i lotniskowe TERRAJET.

Naszym autoryzowanym serwisem jest spółka ZOELLER TECH. Udostępniamy naszym klientom trzy stacjonarne punkty serwisowe w Polsce (w Rekowie Górnym, Warszawie i Chorzowie) wraz z magazynami oryginalnych części zamiennych oraz pomieszczeniami przeznaczonymi do napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych. Naprawy i przeglądy są realizowane w ciągu 24 h od zgłoszenia. Mogą być wykonywane na miejscu u klienta lub w jednym z naszych warsztatów. Dodatkowym naszym atutem jest sprzedaż i dostawa części zamiennych do pojazdów komunalnych. Dysponujemy ośmioma samochodami serwisowymi z niezbędnym oprzyrządowaniem. Posiadamy także serwisy mobilne w Warszawie, Chorzowie, Poznaniu, Jarosławiu, Rekowie Górnym, Szczecinie i we Wrocławiu.

Zapraszamy na naszą stronę internetową i do współpracy.

www.ekocel.pl