1 / 6

Zawieranie transakcji i poszukiwanie kontrahentów na rynku odpadowym to – umówmy się – nie jest najłatwiejsze zadanie. Szczególnie teraz, gdy tyle firm się zmienia, a część na stałe znika z polskiego horyzontu gospodarki odpadami. I to jest moment, w którym należy wprowadzić rynek odpadowy w XXI wiek. Takie ambicje mają twórcy aplikacji mobilnej WasteMaster.

Aplikację WasteMaster można za darmo pobrać i zainstalować na telefonie. Każdy podmiot działający na rynku, a także osoby indywidualne mogą szybko sprawdzić, gdzie znajdują się pozostałe firmy. WasteMaster zebrał dotąd informacje o 130 milionach ton odpadów, które dzielą się na aż 400 szczegółowych rodzajów odpadów, od dziesiątek tysięcy polskich firm spośród tych działających w sektorze odpadowym i recyklingowym. Wszystkie dane – ceny, rodzaj, objętość odpadu – są zawsze aktualne, bo narzędzie działa w czasie rzeczywistym.

Potrzeba cyfryzacji usług na rynku odpadowym

Głównym założeniem WasteMastera jest przekształcenie rynku odpadowego z niejasnego i trudnego biznesowo w transparentny i szybki dla każdego podmiotu. Bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdujemy, za pomocą telefonu zyskujemy dostęp do całego rynku odpadowego w Polsce. Na interaktywnej mapie zobaczymy firmy w regionie, które świadczą dane usługi. Zakres poszukiwań można swobodnie modelować według potrzeb. Konkretne ceny? Rodzaj usługi i typ odpadu? A może nawet masa odpadu? Nie ma problemu – WasteMaster zrobi to wszystko za darmo, a jedyne, co leży w naszej gestii, to wystawić ofertę obejmującą to, czego aktualnie potrzebujemy. Wówczas uzyskamy dostęp do mnóstwa danych związanych z ofertami z wybranej okolicy, np. województwa (aplikacja ma zasięg ogólnopolski).

Mało jest takich branż, które praktycznie pozostały jeszcze nietknięte przez procesy cyfryzacyjne. Rynek pracy, HR czy choćby turystyki i rekreacji (kto nie zna popularnych aplikacji hotelarskich?) zostały zdominowane przez nowoczesne narzędzia, upłynniające procesy wielu firm. WasteMaster chce zaliczać się do tej grupy. Od tej pory dostęp do rynku gospodarki odpadowej w Polsce ma być dostępny dla każdego, kto ma telefon komórkowy pozwalający na obsługę aplikacji!

Sieć połączeń od punktu A do B na wyciągnięcie ręki

Za pomocą aplikacji WasteMaster można natychmiast nawiązać kontakty biznesowe. Wszystkie podawane informacje są aktualizowane na bieżąco. Narzędzie korzysta z trybu czasu rzeczywistego, dzięki czemu nie ma mowy ani o pomyłce, ani o braku transparentności. Wystarczy tylko wyciągnąć telefon, otworzyć aplikację i wybrać interesującą nas firmę.

Niewątpliwą zaletą tego narzędzia jest intuicyjność, która w połączeniu z ogólnopolską bazą zweryfikowanych pod kątem wiarygodności kontaktów tworzy miks, który przyśpiesza każdą pracę. WasteMaster ma za zadanie także minimalizować czas na podstawowe procesy w branży i redukować koszty operacyjne. Służy temu między innymi rozbudowana baza licząca dziesiątki tysięcy podmiotów działających w branży, mechanizmy weryfikacyjne, czas rzeczywisty i upłynnienie całego procesu zawierania dowolnej transakcji dotyczącej odpadów. Warto nadmienić, że w WasteMasterze można też wybrać konkretny rodzaj odpadu, aby zobaczyć wyniki w wybranej okolicy – np. odpady drewniane, chemiczne, złom żelazny, bioodpady, odpady budowlane czy podzespoły mechaniczne.

WasteMaster – dane z branży odpadowej z całej Polski

Aplikacja WasteMaster jest rewolucyjna pod wieloma względami. Do stworzenia tego rozwiązania konieczne było zebranie i opracowanie mnóstwa danych. Jak już wspomniano, WasteMaster ma informacje o 130 milionach ton odpadów, które dzielą się aż na 400 rodzajów odpadów.

W WasteMasterze bez problemu można sprzedawać, kupować oraz pośredniczyć w transakcjach na rynku odpadów w Polsce. Wiarygodne, dostępne i bliskie naszej lokalizacji miejsce do utylizacji można znaleźć w kilka chwil. Ceny aktualizowane są w czasie rzeczywistym.

Aby poznać więcej szczegółów, wystarczy utworzyć ofertę dotyczącą odpadu określając jej podstawowe parametry (lokalizacje, wagę, zdjęcie), a w aplikacji otrzymamy bezpośrednie oferty od zainteresowanych naszym odpadem.

WasteMaster dla każdego uczestnika rynku odpadowego w Polsce

Dla kogo przeznaczony jest WasteMaster? Cóż – dla każdego! Dzięki aplikacji każdy uczestnik rynku odpadowego będzie miał ułatwione zadanie bez względu na to, czy wytwarza, zbiera, przetwarza, czy sprzedaje odpady!

Korzystanie z tego rozwiązania dedykowane jest przede wszystkim podmiotom zbierającym odpady oraz przetwarzającym (w tym prowadzącym recykling i odzysk). Oprogramowanie ułatwia pracę nie tylko zakładom ZSEiE, ale również stacjom demontażu pojazdów i pośrednikom, a także organizacjom pokrewnym. Na aplikacji zyskać mogą zakłady produkcyjne, fabryki, zakłady tkackie, firmy z branży budowlanej, rozbiórkowej i remontowej, a także przedsiębiorstwa zajmujące się czyszczeniem elewacji i zbiorników. Wszelkiego rodzaju działalności związane z naprawami, sprzątaniem, wywożeniem gruzu, również importem i eksportem odpadów czy produkcją opakowań będą mogły szybciej wykonywać dotychczasową pracę z zainstalowaną aplikacją WasteMaster.

Aplikacja zrzesza zarówno największe, jak i najmniejsze firmy, zlokalizowane w każdym województwie w Polsce. Ale oprócz tego WasteMaster został stworzony także z myślą o klientach indywidualnych. Prędzej czy później każdy z nas staje w obliczu pozbycia się opon, starego samochodu czy sprzętu RTV/AGD. Duży remont i prace budowlane to zwykle dużo śmieci. Potrzeba kogoś, kto odbierze sprzęt lub kontenera do gruzu? Nie ma problemu – WasteMaster przyda się również osobom fizycznym!

Aplikacja WasteMaster w (dużym) skrócie

WasteMaster to unikalny projekt rewolucjonizujący rynek odpadów w Polsce. Tak jak Facebook stworzył sieć powiązań międzyludzkich, które wcześniej nikomu nie mieściły się w głowie, tak WasteMaster łączy wszystkich uczestników rynku odpadowego. Aplikacja WasteMaster w największym skrócie to przede wszystkim:

  • dostęp do rynku odpadowego na terenie całego kraju – za darmo,
  • na bieżąco aktualizowane informacje, na wyciągnięcie ręki i w czasie rzeczywistym,
  • ceny i parametry kupna/sprzedaży odpadów w czasie rzeczywistym,
  • nieograniczone możliwości rozwoju biznesowego w branży odpadowej,
  • dane o ponad 90 tysiącach podmiotów (liczba ta stale rośnie!),
  • realne zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności w sektorze,
  • funkcjonalności pozwalające na optymalizację dotychczasowej pracy,
  • ogromna oszczędność czasu i wysiłku za każdym razem!

W XXI wieku dostęp do informacji decyduje o tym, kto się rozwija szybciej. WasteMaster staje się przyszłością rynku odpadowego, zapewniając aktualne dane o uczestnikach branży, którzy są w pobliżu. Wszędzie i w każdym momencie. Zapoznaj się z WasteMasterem albo już teraz wejdź na Google Play, znajdź i pobierz za darmo aplikację WasteMaster! W App Store aplikacja będzie dostępna w przeciągu ok. 2 tygodni.