Po przerwie wywołanej pandemią Covid -19 wraca konferencja Wodo-Trendy – wydarzenie ciepło przyjęte przez branżę wod-kan, bowiem organizowane przez wodociągowców dla wodociągowców.

Podobnie jak we wcześniejszych latach, głównym organizatorem tego branżowego spotkania jest Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego. Tegoroczna edycja konferencji pt. „Współczesne zagrożenia środowiska w wodzie” odbędzie się w dniach 9-10 czerwca br. w hotelu Belweder Ustroniu.

Merytorycznie program opracowany został przez specjalistów z Wodociągów Jaworzno. Z prezentacjami wystąpią m.in.: dr inż. Edyta Kudlek z Politechniki Śląskiej, dr Karolina Wojtasik z Uniwersytetu Śląskiego oraz prof. dr hab. inż. Andrzej Witkowski z Uniwersytetu Śląskiego.

Podobnie jak we wcześniejszych edycjach, tak i w tym roku za cel wydarzenia obrano integrację środowiska, dyskusję na tematy najbardziej istotne oraz aktualne i dotykające branżę. Nie zabraknie więc problematyki budowania bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, tematów związanych ze „śladem wodnym” oraz z deficytem i zanieczyszczeniem wody.

Wśród gości znajdzie się konstruktor systemów produkujących wodę wysokoozonowaną nie tylko dla branży wodociągowej. Pojawi się też osoba, której bliska sercu jest filozofia „zero waste” w domowej kuchni i szafie. Jednym słowem część oficjalna konferencji zostanie zakończona smacznie i stylowo – warsztatami w całości poświęconymi praktycznym rozwiązaniom jak oszczędzać wodę i pieniądze poprzez racjonalne planowanie domowych zakupów.

Patronat: Stowarzyszenie Hydrogeologów Polskich i Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”

Patronat medialny: czasopismo “Wodociągi-Kanalizacja” oraz serwis portalkomunalny.pl

Sponsorzy:Wofil, DEMPOL-ECO, AVK Armadan, Saint-Gobain PAM, Złote Runo, SANIT-SERWIS, NORD PARTNER, HSB, Uponor, Unisoft

Więcej informacji: www.wodo-trendy.pl