1 / 80

Które polskie miasta mają najpiękniej zrewitalizowaną zieleń miejską? Gdzie najlepiej odnowiono system parków, zieleńców, bulwarów, placów, błoni itp.? Zobacz nasze zestawienie i zagłosuj! Nagrody czekają!

Do jednego z najbardziej pożądanych elementów infrastruktury miejskiej należy zieleń miejska. Jak pokazują liczne badania, tego typu tereny mają szerokie znaczenie dla warunków życia w mieście. Dostępność i ich jakość wpływa m.in. na zdrowie mieszkańców, ich chęć współuczestnictwa w życiu miasta, koszty ogrzewania i klimatyzowania budynków, wartość nieruchomości, atrakcyjność biznesową czy nawet poziom przestępczości. Z tego względu coraz częściej polskie miasta decydują się na kompleksową rewitalizację zaniedbanych lub zniszczonych terenów zieleni miejskiej. Działania te pozwalają wykreować nowe, atrakcyjne miejsca w przestrzeni miejskiej, osiągnięte rezultaty przynoszą efekty środowiskowe, a ponadto zmieniają społeczne i gospodarcze oblicze miejsc.

Wśród miast, które mogą pochwalić się ciekawymi działaniami dotyczącymi rewitalizacji zieleni miejskiej znalazły się: Bydgoszcz, Gdańsk, Konin, Piekary Śląskie, Rzeszów, Toruń i Wrocław. Najpiękniej odnowione parki, zieleńce, bulwary, place, błonie itd. z tych miast można podziwiać w galerii przygotowanej specjalnie dla czytelników Portalu Komunalnego. Z kolei z dołączonego opisu dowiemy się np. gdzie, kiedy i z jaką kwotę zrealizowano określoną  inwestycję.

[poll id=”23″]

Dla zwycięskiego miasta przygotowaliśmy nagrodę – półroczną prenumeratę „Przeglądu Komunalnego”. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii i głosowania w naszej ankiecie. Głosy można oddawać do końca maja.


UWAGA! Jeżeli chcesz dołączyć do grona miast, biorących udział w plebiscycie to prześlij nam interesujące zdjęcia zrewitalizowanych terenów zieleni miejskiej. Prześlij je na info@portalkomunalny.pl, a my dodamy je do zestawienia!

Czytaj więcej

11 Komentarze

  1. O fajnie, że Rzeszów wygrał. Bardzo ładne miasto, elegancko przycięte trawniki, dbałość o zieleń jest w Rzeszowie bardzo widoczna. Wszystko z gustem (jeśli chodzi o nowe nasadzenia, etc)

  2. Nie wiem skąd pomysł “Białego Ogrodu” w Rzeszowie. Ja bym przedstawił do konkursu “Ogrody Bernardyńskie” lub “Park Papieski” koło Katedry w Rzeszowie

  3. Wg mnie to oprócz Białego Ogrodu w Rzeszowie powinno dodać się: Ogrody Bernardyńskie w centrum miasta, Park Jedności Polonii z Macierzą, Park Papieski i wiele innych.
    Dzięki za głosy i pozdrawiam

Skomentuj