1 / 2

Podczas akcji „Sprzątania świata 2016 z MPO” w Toruniu zebrano aż 1275 ton odpadów.

W sobotę na Rynku Nowomiejskim w Toruniu w godzinach 10.00 – 14.00 odbywało się „Sprzątanie świata 2016 z MPO”. Goście oddawali surowce, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie. W zamian otrzymywali od toruńskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Odpadów sadzonki drzew i krzewów, a gdy one się skończyły – zgniatarki do butelek i puszek oraz książki edukacyjne.

Łącznie podczas akcji zebrano:

* 670 kg odpadów suchych – papieru i tworzyw sztucznych,
* 260 kg opakowań ze szkła,
* 245 kg elektroodpadów,
* 100 kg baterii.

– Pierwsi chętni po sadzonki ustawiali się w kolejce już przed 8 rano – mówi prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. Piotr Rozwadowski.

– Większość oddawała plastikowe butelki i makulaturę, ale byli i tacy, którzy przywieźli na Rynek nawet starą pralkę. Podczas „Sprzątania Świata” prezentowaliśmy specjalistyczne pojazdy naszej spółki oraz wybieraliśmy najciekawszy strój z odpadów. Do konkursu zgłosiło się 19 uczestników. Wszystkich nagrodziliśmy, a laureatom trzech pierwszych miejsc wręczaliśmy nagrody – dodaje.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Chyba komuś sie jednostki miary pomyliły. 1275 ton???? Z rozpiski wynika, iż 1275 kg, co jak na miasto Toruń, chyba nie jest wynikiem którym należy sie chwalić.

Skomentuj