1 / 4

Gama sprzętu eksploatacyjnego poznańskiego przedsiębiorstwa wod-kan powiększyła się o nową koparkę ssącą o nazwie Tornado. Pomoże ona m.in. w czyszczeniu obiektów technologicznych oczyszczalni ścieków i usuwaniu awarii.

Nowa koparka ssąca na usługach Aquanetu to samochód specjalny marki Moro, typ Tornado SV 10 CER, na podwoziu MAN. Pojazd po wdrożeniu do eksploatacji i przeszkoleniu operatorów będzie służył m.in. do usuwania awarii wodociągowych oraz wykonywaniu wykopów w miejscach, gdzie występuje duża ilość infrastruktury podziemnej tj. linie światłowodowe, kable energetyczne, gazociągi itp.

Możliwości maszyny będą też testowane podczas prac eksploatacyjnych w oczyszczalni ścieków. Pojazd przeznaczony jest bowiem do czyszczenia obiektów technologicznych oczyszczalni (tj. osadników, piaskowników, komór fermentacyjnych), komór czerpnych przepompowni ścieków oraz komór kanalizacyjnych z zalegających osadów i zawiesin.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Producent opisuje Tornado jako najpotężniejszy kanalizacyjny ciśnieniowo-ssący samochód na świecie, który umożliwia efektywne wykonywanie prac ciśnieniowo-ssących tam, gdzie kończą się możliwości pracy innych urządzeń. Zaletą pojazdu jest m.in. bardzo cicha praca, uzyskana przez umieszczenie systemu pomp w specjalnie zaprojektowanej, dźwiękochłonnej komorze. Badania fonometryczne, przeprowadzone przez firmę MORO wykazały, że średnia wartość odgłosów pracy słyszalnych z odległości 7 metrów od urządzenia, podczas maksymalnej pracy kompresora, wynosi zaledwie 77, 5 decybela.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj