Reklama

envicon 2023 ad1a

Trasa Kaszubska. Wybrano innego wykonawcę

Trasa Kaszubska. Wybrano innego wykonawcę
szp
19.04.2018, o godz. 13:01
czas czytania: około 1 minuty
0

Firma Budimex została wybrana jako wykonawca dziesięciokilometrowego odcinka drogi ekspresowej S6 między Luzinem a Szemudem. To nie pierwsze rozstrzygnięcie przetargowe na ten fragment tzw. Trasy Kaszubskiej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Poprzedni wybór, którego gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dokonał w marcu, został ostatecznie unieważniony na skutek orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło wówczas włoskie konsorcjum, które za projekt i budowę 10,26 km trasy zaproponowało cenę 324,9 mln zł.

Krajowa Izba Odwoławcza w swoim orzeczeniu nakazała ponowne zbadanie oferty włosko-polskiego konsorcjum. W następstwie GDDKiA unieważniła procedurę wyboru, a we wtorek, 17 kwietnia, wybrała tę złożoną przez Budimex. Na odwołania od decyzji jest 10 dni.

Budimex zamierza zaprojektować i zbudować odcinek między Luzinem a Szemudem za ponad 335,8 mln zł. Inwestycja ma potrwać 34 miesiące. Odcinek Trasy Kaszubskiej Luzino – Szemud (z węzłem) będzie się łączył z odcinkiem do Gdyni.

Jak informuje GDDKiA dla Trasy Kaszubskiej postępowanie przetargowe trwa również na budowę odcinka między Bożympolem Wielkim a Luzinem liczącym 10,4 km.

Budowa na odcinku Gdynia – Bożepole Wielkie (około 42 km) to z kolei część większej inwestycji drogowych na północy kraju. W Ministerstwie Infrastruktury pojawił się plan, by fragment z Bożegopola Wielkiego do Sianowa (w Zachodniopomorskiem) powstał w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2023