Pijmy wodę z kranu, namawiają firmy wodociągowe, podkreślając jej walory smakowe i zdrowotne. Poznański Aquanet pracuje nad mapą lokali serwujących kranówkę.

Woda z kranu poddawana jest stałemu monitoringowi, a zatem jest bezpieczna. Pijąc ją, dostarczamy swojemu organizmowi cennych pierwiastków, przekonują przedsiębiorstwa wodociągowe.

W tym celu instalują one w przestrzeniach publicznych poidełka. Jest tak m.in. w Chrzanowie, Gdańsku, Łodzi, Kielcach, Bydgoszczy, Krakowie i Wadowicach czy Warszawie.

Pijmy wodę z poidełek! – zachęcają firmy wodociągowe

Przedsiębiorstwa instalują też poidełka w szkołach i przedszkolach. Chętnie częstują produkowaną przez siebie wodą podczas imprez masowych, sportowych i kulturalnych.

Bezpłatna kranówka do lunchu

Picie wody z kranu staje się modne, namawiają do tego liczni blogerzy zajmujący się ochroną środowiska, a także aktywiści ruchu Zero Waste, zwracający uwagę na to, że nasz wybór ma znaczenie także dla redukcji ilości plastikowych odpadów.

Do takich działań namawia też Unia Europejska, a dużo ich podejmuje już w ramach własnego programu środowiskowego np. Wielka Brytania. 

Na trend odpowiadają właściciele lokali gastronomicznych, coraz częściej serwujący za darmo kranówkę. Takich miejsc przybywa na mapie Polski, szczególnie w dużych miastach, m.in. Wrocławiu, Trójmieście, Krakowie, Warszawie.

Gdzie darmowa kranówka w Poznaniu?

Poznański Aquanet postanowił stworzyć mapę lokali, w których można za darmo napić się wody z kranu. Opublikował ich mapę w mediach społecznościowych, prosząc o zgłaszanie kolejnych miejsc.

– To element naszej kampanii “Pije wodę z kranu” – mówi Dorota Wiśniewska, rzeczniczka Aquanet. Dzięki mapie wywiązują się ciekawe dyskusje, w których ludzie sami przekonują się do spróbowania kranówki, dodaje rzeczniczka.

Codziennie zgłaszają się kolejne miejsca. W tej chwili jest ich już kilkadziesiąt.

Woda z kranu staje się w Polsce coraz popularniejsza. Dostaniesz ją m.in. w restauracjach

 

Czytaj więcej

Skomentuj