Finał IV edycji akcji Szczecińskie Magnolie już 22 maja. W tym roku uczestnicy akcji planują posadzić 14 kolejnych pięknych okazów. Od pierwszej edycji będzie to już niemal 100 ponad dwumetrowych drzewek.

W sadzenie magnolii, jak co roku, zaangażowani będą m.in. szczecińscy uczniowie. Tym razem imponujące rośliny znajdą się na terenie kąpielisk. Na Dziewokliczu posadzono 3 sztuki, na Głębokim i w Dąbiu po 5 sztuk. W niedzielę 22 maja ostatnia, symboliczna magnolia znajdzie się na Arkonce. Wtedy też odbędzie się festyn, podczas którego będzie można za darmo odebrać sadzonki. Przygotowano kolejne 500 drzewek.

– Festyn na Arkonce wystartuje o godzinie 9 rano. Wtedy też rozpoczną się pierwsze biegi. Będzie bieg na 5 km, 10km, nordic walking i bieg dla dzieci. Impreza bowiem połączona jest z Ekobiegiem, gdzie będzie można spróbować swoich sił na różnych dystansach. O 10 rozpocznie się wydawanie kart wiedzy. Zadaniem tych, co je odbiorą, będzie przespacerowanie się po kilku stoiskach i zebranie wymaganej ilości pieczątek. Przybicie każdej poprzedzone będzie prostym pytaniem z zakresu ekologii. Na mieszkańców, oprócz 500 sadzonek magnolii, czekać będą loterie z gadżetami niespodziankami. Na miejscu będzie możliwość oznakowania roweru – pomocą służy policja. Atrakcją bez wątpienia są także: możliwość przejazdu gokartami solarnymi, zabawa w piaskownicy z tropami leśnych zwierząt czy świat owadów, który zaprezentują entomolodzy. Piknik Szczecińskie Magnolie to także okazja do zaczerpnięcia u dietetyków darmowej porady o zdrowym żywieniu. – wylicza Andrzej Kus, rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie. – Podsumowaniem tegorocznej akcji będzie uroczyste posadzenie ostatniej, 14 magnolii. Zaplanowane jest na godzinę 12. – dodaje.

Eko lokator Toruń

Impreza dofinansowana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj