1 / 7

Dąbrowskie Wodociągi wraz z Klubem Sportów Wodnych Fregata już po raz kolejny zorganizowały na Pogorii I – jednym z najpiękniejszych akwenów w regionie – Regaty o Puchar Prezydenta Dąbrowy Górniczej.

Zawody miały się rozpocząć w sobotę, jednak ze względu na słaby wiatr, po niemal 7 godzinach oczekiwania, sędziowie podjęli decyzję o przełożeniu startu na kolejny dzień.

– Takie oczekiwanie na pewno nie wpływa negatywnie na naszą koncentrację. Jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Ponadto na nasze zawody przybyła czołówka Pucharu Polski. To są świetni żeglarze. Dziś warunki były rześkie, zmienne kierunki wiatru, odkrętki, zatem była zabawa na wodzie – mówi Radosław Stachurski, sternik „Wodnej Pasji”, a na co dzień pracownik Dąbrowskich Wodociągów i Komandor Klubu Sportów Wodnych „Fregata”. To właśnie na „Wodnej Pasji” zdobył wiele tytułów, w tym tytuł mistrza Polski.

Łączy nas woda

Współpraca KSW Fregata i Dąbrowskich Wodociągów jest nieprzypadkowa. Woda to pasja zarówno żeglarzy, jak i wodociągowców.

– Można śmiało powiedzieć, że dzięki tej współpracy żeglarstwo mocno zakorzeniło się w Dąbrowie Górniczej. Wielu zawodników, również sąsiednich klubów zaraziło się tą pasją i zdobywają bardzo wysokie miejsca w zawodach rangi Pucharu Polski. Nasz klub dzięki Dąbrowskim Wodociągom działa już od ponad 12 lat – mówi komandor Radosław Stachurski.

Z kolei wiceprezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak, zauważył: – Żeglarstwo to tradycja, która jest obecna w Dąbrowie Górniczej od wielu lat i bardzo się cieszymy, że nie jest to tylko żeglarstwo dla mieszkańców, ale też bardzo dużo osób przyjeżdża z całej Polski, aby spędzić u nas czas i pożeglować.

Poniżej prezentujemy zwycięzców:

Klasa omega standard:
1. Dariusz Bałazy, Krzysztof Brzezinka, Dawid Palka – KSW Hutnik Pogoria
2. Radosław Stachurski, Marek Stachurski, Krzysztof Siuliński – KSW Fregata
3. Przemysław Wiśniewski, Magdalena Siulińska, Gabriela Maciejczyk – Devi

Klasa omega turystyczna:
1. Adam Kozak, Dorota Kozak, Marta Szymańska – KSW Hutnik Pogoria
2. Andrzej Polak, Urszula Skowron, Jacek Przybylak – KŻ LOK Zefir
3. Dawid Ignalski, Zuzanna Świtoń, Wiktoria Imiolczyk – KSW Fregata

Klasa optimist:
1. Dorota Siulińska
2. Kamil Maciejczyk
3. Michał Sobczyk

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, tym bardziej, że Pogoria I to zbiornik bardzo nieprzewidywalny, mały i otoczony wysokimi drzewami. Bardzo często występują tu odkrętki wiatrowe, wobec czego trzeba być tutaj bardzo czujnym. Zatem regaty jak najbardziej udane – mówił Dariusz Bałazy ze zwycięskiego KSW Hutnik Pogoria.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj