Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Mariusz Gajda przejmuje organizację Wód Polskich

Mariusz Gajda przejmuje organizację Wód Polskich
01.12.2017, o godz. 12:28
czas czytania: około 2 minut
0

Mariusz Gajda został powołany na stanowisko pełnomocnika do spraw organizacji Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Zastąpił w tej roli Iwonę Kozę, prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Minister środowiska Jan Szyszko dokonał zmiany 16 listopada.

“Zmiana na stanowisku pełnomocnika związana jest ze wzmocnieniem nadzoru Ministra Środowiska nad procesem tworzenia Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, a  prezes KZGW Iwona Koza, jak i jej zastępca Robert Kęsy, są nadal włączeni w organizację Wód Polskich” – poinformowano nas w Ministerstwie Środowiska.

Iwona Koza oraz Robert Kęsy zostali upoważnieni przez pełnomocnika do wykonania zadań związanych z organizacją Wód Polskich na szczeblu centralnym.

Kto zajmie się regionalnymi zarządami?

Na stronie internetowej Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej pojawił się również wykaz osób zajmujących się organizacją regionalnych zarządów gospodarki wodnej w 11 regionach. Są to:

  • RZGW w Białymstoku – Mirosław Markowski;
  • RZGW w Bydgoszczy – Leszek Kawczyński;
  • RZGW w Gdańsku – Stanisław Otremba;
  • RZGW w Gliwicach – Tomasz Cywiński;
  • RZGW w Krakowie – Aleksandra Malarz;
  • RZGW w Lublinie – Agnieszka Szymula;
  • RZGW w Poznaniu – Magdalena Żmuda ;
  • RZGW w Rzeszowie – Małgorzata Wajda;
  • RZGW w Szczecinie – Łukasz Kolanda;
  • RZGW w Warszawie – Dariusz Tomczak;
  • RZGW we Wrocławiu – Teresa Szczerba.

Zgodnie z ogłoszoną 27 listopada ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowych odprowadzaniu ścieków, do zadań organu regulacyjnego należy zatwierdzanie taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę oraz zbiorowe odprowadzanie ścieków, opiniowanie projektów regulaminów dostarczania wody i odprowadzania ścieków, rozstrzyganie sporów między przedsiębiorstwami wodociągowo-kanalizacyjnymi a odbiorcami usług.

CZYTAJ TAKŻE: Kogo zatrudnią Wody Polskie? Urzędnicy i pracownicy zarządów melioracji są pełni obaw

Nowelizacja zakłada, że do końca bieżącego roku zadania te będzie wykonywał prezes KZGW. Od 1 stycznia przyszłego roku funkcję organu regulacyjnego będą pełniły Wody Polskie, które tworzy nowe Prawo wodne.

Zmiany wejdą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, tj. 12 grudnia 2017 r., z wyjątkiem artykułów dotyczących Wód Polskich, które wejdą w życie 1 stycznia 2018 r.

Fachowcy od taryf poszukiwani

We wtorek wiceminister Mariusz Gajda podjął decyzję, że w każdym regionalnym zarządzie gospodarki wodnej powołane zostaną zespoły fachowców znających się na taryfach.

– Mam z kilku Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej zgłoszenia, że mają już takich ludzi. Zgłaszają się osoby, które mają doświadczenie, np. pracowały w przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych. I to zacznie od nowego roku funkcjonować. To nowe zadanie, trudne. W skali kraju to będzie ok. 2,5 tys. wniosków taryfowych, ale w tym zakresie nie widzę zagrożeń – powiedział w rozmowie z PAP wiceminister Gajda.

CZYTAJ TAKŻE: Prawo wodne: Samorządy nie chcą współpracować z ministerstwem

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024